Málek utrpěl otřes mozku, už je ale doma

Málek utrpěl otřes mozku, už je ale doma
Foto: Karel Herman, www.speedwaya-z.cz  /  Martin Málek s pohárem pro českého dlouhodrážního šampiona.
Březolupy Sport 12 / 08 / 2022

Plošinář Martin Málek z AK Březolupy utrpěl na závodech v německém Pfarrkirchenu otřes mozku a skončil na nemocničním lůžku. Jeho zdravotní stav si však nevyžádal žádný operační zákrok, z nemocnice byl na druhý den propuštěn do domácího ošetřování. Hůře dopadly jeho motorky.

„Dvě jízdy, dvě zničené motorky a silný otřes mozku,“ shrnul v kostce německé vystoupení Málek v rozhovoru pro speedway.cz. „Naštěstí nic zlomeného nemáme, ale jsem dotlučený jak nikdy. Bolí mě celé tělo, hlavně hlava, těžko odhadovat, jak dlouho budu mimo,“ dodal plochodrážní jezdec, který závod na dlouhé dráze v Německu bral jako přípravu na světový šampionát. Jenže nakonec hodně nepovedenou…

Březolupský odchovanec se postavil na start dvou rozjížděk, ale ani v jedné neviděl šachovnicovou cílovou vlajku. Jeho jízdu vždy ukončil pád. „V první jsem neviděl a skončil v nafukovacím mantinelu, ve druhé jsem jel blízko za Hynkem (Štichauer - pozn. autora), hluboká dráha, koleje a blbě mě to natáhlo. Škrtl jsem o něj a probral se až v nemocnici,“ prozradil Málek s tím, že daleko větší „šrámy“ utrpěly jeho motorky.

Tagy článku

TOPlist