Manko Hradišťských narůstá...

Uherské Hradiště Sport 13 / 12 / 2011

Hokejistům Uh. Hradiště se play-off vzdaluje

Druholigovým hokejistům HC Uherské Hradiště se vzdaluje vidina play-off. Po sobotním programu už na osmou příčku, kterou drží Frýdek-Místek, ztrácejí  propastných osm bodů. Šťastný a spol. si totiž na konto připsali dvě shodné porážky 2:5, když hlavně domácím výkonem proti Přerově opět rozladili fanoušky.

Vsetín - Uh. Hradiště 5:2
Hradišťští odehráli smůlovaté střetnutí, dvě třetiny byli jasně lepší, vedli 2:1, jenže poslední část nezvládli. Čtyřikrát inkasovali a zůstaly jim jen oči pro pláč...
Hosté měli start z říše snů, po 74 sekundách napřáhl Antonovič, Plšek jeho ránu pouze vyrazil a Matějka při prvním kontaktu s pukem zaznamenal premiérový gól v dresu Uh. Hradiště. Valaši zůstali jako opaření a druhou ránu jim málem zasadil Antonovič, který blafákem „vykoupal“ Plška, ale bekhendem trefil jen břevno. Domácí se probrali až v závěru třetiny, Korčák si ještě na gólmana Heneše nepřišel, ale 50 sekund před první sirénou domácí využili přesilovou hru a bylo srovnáno.
Do druhé části „vpluli“ aktivněji Vsetínští, jenže pohrdli 104 sekund trvající přesilovkou 5 na 3 a byli potrestáni. Ve 24. minutě Spitzer chyboval při rozehrávce, namazal Sakrajdovi, který u tyče našel úplně volného Kříže a Uh. Hradiště podruhé vedlo. Vzápětí pálil Červenka, na jeho ránu Plšek vůbec nereagoval, ale puk branku o chlup minul. Vsetín úplně vypadl z tempa a fanoušci jej odměnili pískotem. Jeho rozpoložení však hosté už nevyužili. Horehledě skvělým zákrokem vychytal Plšek. Na začátku poslední části Sakrajda nejprve orazítkoval z mezikruží tyč a vzápětí domácí využili další přesilovku ke srovnání stavu, když se trefil Hruška. Jeho gól odstartoval valašskou otočku. Za 83 sekund kapituloval Heneš potřetí. Drama pak odmítli sami hosté, když nedokázali využít půldruhé minuty trvající dvojnásobnou přesilovku a naopak inkasovali počtvrté. To ránu Zúbka gólman Heneš vyrazil nad sebe, puk se mu po zádech skutálel na brankoviště, kde jej zametl do sítě Vaněk. Pátý hřebík do hradišťské rakve pak zatloukl v poslední minutě Zúbek výstavní ranou do šibenice. Branky a asistence: 2. Matějka (Antonovič), 24. Kříž (Sakrajda). Vyloučení 6:5, využití 2:0, oslabení 1:0. Třetiny 1:1, 0:1, 4:0.
UH. HRADIŠTĚ: Heneš - Šťastný, Vodák, Sladký, Matula, Krystýnek, Jedlička - Horehleď, Sakrajda, Hrabec - Kříž, Matějka, Antonovič - Červenka, Šoula, Karpíšek.

Uherské Hradiště - Přerov 2:5
První třetinu domácí totálně prospali, na ledě existoval pouze Přerov, který ochotně zatápěl pod kotlem. A gólman Kůdela se měl co ohánět. I když nakonec kapituloval dvakrát, ještě dvě tři  tutovky soupeře fantasticky zneškodnil a držel svůj tým nad vodou. Hanáci otevřeli skóre v 11. minutě, když obrovským tlakem korunoval přesnou střelou mezi betony Zbořil. Druhý gól měl na holi Faltýnek, ale Kůdela čaroval. A stejně si vytáhl proti dorážce Kundrátka. Kapituloval až 18 sekund před první sirénou, když střelu Kolaříka nešťastně za jeho záda tečoval Matula. Do druhé části vtrhli domácí jako vyměnění, zvýšili důraz, napadání, bojovnost a zaslouženě se dočkali snížení. V 31. minutě využil Sakrajdovu nabídku na teč Hrabec a Tihlář byl bezmocný. Domácí po gólu ještě více ožili, soupeř rázem nevěděl, kde mu hlava stojí, ale vyrovnání se neurodilo, byť si Tihlář musel připadat jako při manévrech... Ve 38. minutě pak ale školácky zaspala domácí obrana, která před Kůdelou nechala zcela osamoceného Kotáska a bylo po nadějích. Stejný hráč je pak definitivně pohřbil ve 42. minutě, kdy za pomoci tyče zkompletoval hattrick. Sakrajdovi boys po gólu rezignovali a byli potrestáni pátým gólem. Skóre pak v 57. minutě jen kosmeticky upravil Sakrajda, když při přesilové hře po kombinaci s Hrabcem zametl puk do odkryté klece. Branky a asistence: 31. Hrabec (Sakrajda), 57. Sakrajda (Hrabec, Vodák). Vyloučení 3:5, navíc Křemeček 10 min., využití 1:1. Třetiny 0:2, 1:1, 1:2.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Sladký, Matula, Krystýnek, Jedlička, J. Rapant - Horehleď, Sakrajda, Hrabec - Kříž, Matějka, Antonovič - Červenka, Šoula, Karpíšek, Sekerka, M. Rapant, Křemeček.