Mařatice rozstřílely lídra tabulky

Slovácko Sport 22 / 09 / 2010

Okresní soutěž 7. kolo

Bánov - Košíky 2:3 (1:2)
Branky: 10. Machalík V., 68. Velecký J. - 24. Přílučík M., 40. Hastík P., 76. Uherka Z.
ŽK: 28. Kočica M., 34. Pavlíček A., 42. Guryča R., 53. Brnka B. - 16. Přílučík M., 55. Šlechta Z., 56. Hastík P.
ČK: 38. Přílučík M. (Košíky).
Diváci: 120.
Rozhodčí: Miroslav Srapina - Pavel Šupina (laik), Antonín Mikulec (laik).
Bánov: Velecký O. - Švehlík J., Polanský L., Pavlíček A., Machalík V. (66. Velecký J.), Mahdalíček P., Kočica M., Horňák L. (62. Suchánek P.), Guryča R., Dalajka M., Brnka B. (82. Bulejko P.). Trenér: Břetislav Polanský.
Košíky: Ondruch A. - Uherka Z., Šlechta Z., Scháněl R., Přílučík M., Přílučík L., Poháněl J., Ovsík J., Hastík P. (77. Janováč Z.), Fedor J. (91. Mařák P.), Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
Utkání začali lépe domácí, kdy se po krásné standardce trefil přímo do sítě Machalík. To ovšem  hosty neznervóznilo a vytvářeli tlak. Skóre srovnal Přílučík ve 24. minutě po krásném gólu na 1:1. Hosté si vytvářeli hodně šancí, z nichž za zmínku stojí Fedorova střela, která skončila na tyči. Košíky šly do vedení ve 40. minutě po střele Hastíka. Do konce první půle se pak už nic nestalo. Do druhé půle nastoupili domácí vyburcovaní a měli mnoho šancí, vyrovnat se jim však podařilo až v 68. minutě Veleckým. Domácí hráči poté začali dělat zmatky. Toho využili Košíky, kdy po zaváhání domácí obrany poslal hosty do vedení Uherka 2:3. Hosté poté dohrávali v deseti, ale přesto se domácím nepodařilo ohrozit branku Košíků. Hosté zaslouženě vyhráli 2:3.
Nejlepší hráči: Zdeněk Uherka - Aleš Pavlíček

Buchlovice - Pitín 2:1 (1:0)
Branky: 37. Kotek J., 90. (p) Křiva D. - 77. Kozubík J.
ŽK: 43. Strakoš S., 80. Šarata R., 81. Kotek J. - 18. Lukáš D., 26. Vladár J., 74. Navrátil M.
ČK: 88. Švehlík F. (Pitín).
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Zdeněk Bilka (laik), Pavel Berčík (laik).
Buchlovice: Mlčák P. - Vojtěšek M., Strakoš S., Procházka J., Mikula J., Marek B. (49. Šarata R.), Křiva D., Kovařík P., Kotek J., Hlůšek R., Hlůšek P. (90. Belant L.). Trenér: Petr Sonntag.
Pitín: Urbánek P. - Vladár J., Švehlík F., Navrátil M., Lukáš D., Krahula L., Kozubík A., Kavka P., Jurásek L. (46. Kozubík J.), Bureš M., Berčík P. Trenér: Lukáš David.
Zápas v Buchlovicích začal za ideálního počasí a velmi příznivé divácké kulisy. První půle byla velmi bojovná na obou stranách a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 20. minutě už domácí slavili gól, ale střelu do prázdné branky zastavila tyč. Buchlovice se přece jenom dočkali a to, když po rychlém úniku skóroval Kotek. Do konce první půle se již stav nezměnil, a proto se šlo do šaten za stavu 1:0. Druhý poločas byl ze strany hostů aktivnější a bojovnější a na hřišti to bylo znát. Buchlovice začaly kazit přihrávky a souhra ve středu hřiště byla velmi neurovnaná čehož využil v 77. minutě Kozubík a vyrovnal na 1:1. Hosté byli i nadále lepším mužstvem, ale v 88. minutě viděl červenou kartu Švehlík za podražení zezadu a tlak hostů v deseti polevil. V 91. minutě byl v pokutovém území sražen Křiva a sám faulovaný hráč pokutový kop proměnil. Hosté by si za druhou půli určitě zasloužili bod, ale bohužel pro ně všechny body zůstavají v Buchlovicích.
Nejlepší hráči: David Křiva - Petr Kavka

Hradčovice - Tupesy 2:3 (1:3)
Branky: 37. Mikulec J., 56. Mikulec D. - 34., 44. Bergauer M., 3. Gejdoš J.
ŽK: 89. Koníček P., 91. Synčák J. (Hradčovice).
Rozhodčí: Lukáš Miko - Vladimír Hlaváč (laik), Zdeněk Martinák (laik).
Hradčovice: Kulhavý D. - Urubčík Z. (85. Synčák J.), Mikulec J. (46. Zábranský M.), Mikulec D., Koníček P., Indra T., Hostýnek P., Horák P. (46. Rosík V.), Fábry I., Daněk O., Cmol M. Trenér: Ludvík Cmol.
Tupesy: Gaura J. - Vávra P. (78. Gejdoš M.), Tříska M., Molek S., Mikula F., Gejdoš J. (87. Burda T.), Drška M. (60. Vaculík L.), Bureš R., Brim M., Bergauer M., Kubíček T. Trenér: Antonín Šimon.
První branka padla hned ve 3. minutě z tretného kopu, kdy se ze dvaceti metrů nádherně trefil Gejdoš. Poté se hostům podařilo ještě nastřelit břevno a následně ve 34. minutě zvýšit na 0:2 po chybě domácí obrany. V 37. minutě po centru snížil Jaroslav Mikulec na 1:2. Hostům se poté podařilo vstřelit další gól, ale kvůli ofsajdu jim nebyl uznán. Hosté se tak radovali až Ve 44. minutě, kdy po efektivním uvolnění patičkou zvýšil na 1:3 Bergauer. Celý druhý poločas byli domácí hráči aktivnější a vytvářeli tlak na bránu. V 56. minutě se prosadil Mikulec a Hradčovice vycítili šanci na srovnání skóre. Ani více než půlhodina jim však nestačila, a tak oba body putují do Tupes.
Nejlepší hráči: Petr Koníček - Marek Bergauer

Kněžpole B - Mařatice 1:6 (0:4)
Branky: 63. (p) Janík V. - 5., 18., 73. Kroča M., 21. Janků A., 32. Šenk P., 68. Surový M.
ŽK: 35. Haša M., 85. Hruboš P. - 8. Kovács L., 39. Mrva M., 45. Janků A., 63. Vyorálek D.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Václav Lapčík (laik), Antonín Mazůrek (laik).
Kněžpole B: Brázdil O. - Palčík R., Křen B. (46. Válek A.), Kozelek M., Kašný R., Janík V., Hruboš P., Hruboš L. (78. Moštěk M.), Haša M. (46. Kašný P.), Flíbor T., Coufalík J. Trenér: Zbyněk Grubl.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Vyorálek D., Tyl V. (86. Kuchař R.), Šenk P., Surový M. (71. Knapčík M.), Mrva M., Kroča M. (78. Rýdl L.), Kovács L., Janků A., Bída L. Trenér: Václav Chvojka.
Domácí jako favorit utkání začali vlažně, čehož využili hosté a už v 5. minutě se ujali vedení Kročou, kterému ideálně poslal míč Tyl. V 8. minutě mohli domácí srovnat z pokutového kopu, ale Palčíkova dělovka se odrazila od břevna Matouškovy branky. V 18. minutě zvýšil vedení Kroča, kterému poslal ideální míč Zedek. O 3 minuty později překonal domácího golmana Janků, který atakován v pádu míč vystřelil a překonal Brázdila. Ve 32. minutě utekl po pravé straně Zedek, poslal centr do pokutového uzemí a Šenk přímo z voleje trefil branku a zvýšil na 0:4. Domácí se snažili, zejména Radek Kašný, ale jeho střely neměly přesnost. V 54. minutě zakončoval nůžkami Kroča, ale míč šel těsně nad břevno. V 59. minutě opět střílel Kroča, ale s jeho střelou si Brázdil poradil. V 63. minutě se domácí dočkali snížením z pokutového kopu, jehož exekutorem byl Janík a jak se ukázalo byla to poslední branka domácích. V 68. minutě zvýšil Surový hlavou po přihrávce Tyla. O 2 minuty později se na druhé straně vyznamenal Matoušek, který vyškrábl konečky prstů míč na rohový kop. V 73. minutě završil svoje sólo levačkou k tyči Kroča. V 75. minutě postupoval sám Tyl, ale míč se zastavil o tyčku. Hosté byli lepší a vítězství si zasloužili.
Nejlepší hráči: Radim Palčík - Jakub Zedek

O. N. Ves B - Korytná 2:0 (0:0)
Branky: 75. (p) Kadaš T., 80. Hábl O.
ŽK: 88. Němec M. - 75. Vacula J.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Lukáš Skočovský (laik), Karel Kadlčík (laik).
O. N. Ves B: Boček A. - Štěrba J. (69. Hábl O.), Svoboda P. (86. Szabo T.), Slezák Z., Slezák V., Pokorný L. (86. Němec M.), Kusák M., Kosík A., Kadaš T., Jurásek D., Jirásek A. Trenér: Michal Kusák.
Korytná: Málek M. - Zetka M., Zámečník M. (77. Persona P.), Vacula J., Popelka D., Navláčil O., Medůsek M., Matucha J. (26. Tomanec M., 86. Jeglík T.), Málek M., Čaňo B., Bublík I. Trenér: Patrik Persona.
První poločas začali aktivněji domácí, kteří si už v 6. minutě vypracovali šanci střílejícím Juráskem, ale jeho střela šla vedle tyčky. O minutu později se ke střele dostal Kosík, ale také vystřelil jen vedle Málkovy branky. Ve 21. minutě vyslal ze 30 m pěknou střelu Kadaš, ale míč šel přímo do Málkovy náruče. Ve 25. minutě poslal Štěrba pas na Kadašovu hlavu, ale golman jeho šanci chytil. Ve 31. minutě po centru Slezáka hlavičkoval Kusák opět vedle. Ve 45. minutě měl šanci Kosík, ale z malého vápna přestřelil branku. V 54. minutě měl jednu z mála šancí i hostující Medůsek, ale jeho střelu odvrátila obrana na roh. Z protiútoku měl šanci Kadaš, ale opět šla střela vedle tyčky. V 66. minutě se ocitl po ideální přihrávce Pokorného Svoboda sám v pokutovém uzemí, ale jeho střela šla opět vedle. V 75. minutě fauloval v malém vápně hostující Vacula a novoveští kopali penaltu, kterou proměnil Kadaš. O 5 minut později se probíjel Hábl přes obranu, v pádu stačil vystřelit a míč skončil v Málkově síti. Vítězství domácích je určitě zasloužené.
Nejlepší hráči: Michal Kusák - Ondřej Navláčil

Popovice - Babice 4:1 (2:1)
Branky: 25., 70., 75. Šácha P., 43. Musil O. - 20. Horsák D.
ŽK: 69. Tetera T. - 52. Horsák D., 80. Býček L.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Josef Tomanec - Ivan Junaštík (laik), Jaroslav Říha (laik).
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Šácha P., Smolík A., Prajza M. (87. Neděla L.), Omelka J., Musil O. (81. Šebesta P.), Mikulec P., Mikulčík R., Knot M. (76. Hanáček J.), Hladný T. Trenér: Roman Bureš.
Babice: Hájek M. - Smělík M. (87. Lahola T.), Říha L., Poiselt A., Macháček P. (72. Fusek I.), Litoš F., Liška J. (80. Körber S.), Koukal P., Horsák D., Býček L., Buksa R. Trenér: Marcel Litoš.
Domácí si svým vědomím postavení v tabulce začali toto utkání velkým náporem, kdy hlavně Tetera se objevil ve třech gólových příležitostech. Hosté se začali pomalu osmělovat a ve 20. minutě šli po rychlém protiútoku do vedení zásluhou svého kapitána Horsáka. Pětadvacátá minuta přinesla vyrovnání. Po rohovém kopu se na malém vápně nejlépe zorientoval domácí Šácha, který srovnal na 1:1. Těsně před odchodem do kabin po nezištné přihrávce Prajzy překonal hostujícího golmana Musil - 2:1. Do druhého poločasu ve snaze srovnat skóre si hosté vypracovali několik brankových příležitostí, ale udeřilo na druhé straně, v 70. minutě po rohovém kopu se ve výskoku prosadil opět Šácha a zvýšil na 3:1. V 75. minutě po špatně zahraném ofsajd systému hostí uzavřel skóre nejlepší hráč utkaní Šácha.
Nejlepší hráči: Pavel Šácha - Lukáš Býček

St. Město - Huštěnovice 1:2 (0:1)
Branky: 67. Botek J. - 26. Petrželka J., 88. Vaverka T.
ŽK: 28. Trávník R., 43. Vlček P. - 16. Petrželka J., 27. Vaverka A., 55. Adamík O., 86. Malenovský P.
Diváci: 75.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Jiří Stuchlík (laik), Jan Hruboš (laik).
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Vlček P. (65. Svoboda O.), Trávník R., Šopík R., Šobáň P., Ševčík I., Mikulica A. (59. Müller T.), Grebeň M., Daťko J., Botek J. Trenér: Radek Bouřa.
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Vaverka A. (75. Vaverka T.), Umlauf M., Silný J., Puškáč L. (22. Silný F.), Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
V prvním poločase diváci příliš krásy neviděli, jelikož se hrál bojovný fotbal s minimem šancí. První si šanci si vytvořili po domácí chybě obrany, ale Hodulík hráče vychytal. Ve 24. minutě mířil po rohovém kopu hostující Černý těsně vedle. Ve 26. minutě hosté zahrávali trestný kop ze 30. metrů. Petželka jej v pokutovém území tečoval a otevřel skóre. Ve 40. minutě vystrašil na polovině hřište Adamík Hodulíka, ale ten jeho trestný kop vyrazil na roh. Druhý poločas vyšel lépe domácím, kteří si vytvořili územní převahu. V 50. mninutě mířil těsně vedle domácí Žajdlík. V 67. minutě zahrával tretný kop Ševčík a ve skrumáži v pokutovém území se prosadil Botek 1:1. Hosté se spoléháli na rychlé protiútoky, ale do šancí se nedostávali. Když už to vypadalo, že se mužstva rozejdou smírně, tak v 88. minutě vyrobil domácí obránce Žajdlík fatalní hrubku a střídající Váverka trefil vítěznou branku a tak utkání skončilo 1:2.
Nejlepší hráči: Igor Ševčík - Pavel Černý