Mařatice si vyšláply na Slovácko!

Slovácko Sport 08 / 02 / 2010

Fotbalisté Zlechova pokračují v kanonádě, na turnaji ve Starém Městě sestřelili Buchlovice sedmi góly

Kolotoč přípravných zápasů se roztočil na plné obrátky. Oponu už zvedl i tradiční otrokovický Barum Continental Cup, na kterém mají za sebou vítězný start Kněžpole.
O Pohár VTP Pelka St. Město
Zlechov - Buchlovice 7:1 (3:1)
Zlechovští si proti soupeři, který sbírá mistrovské body v okresní soutěži, s chutí zastříleli. Hattrickem se blýskl Kremr. „Výkonnostní rozdíl byl patrný, přesto jsme nepodali nijak oslnivý výkon,“ bral výsledek s rezervou zlechovský trenér Jiří Kraml. „Hráči se s míčem potkali poprvé, ještě stále se soustředíme na fyzičku a vytrvalost,“ komentoval první přípravný zápas Josef Křiva, buchlovický lodivod. Branky: Kremr 3, Kotek 2, Zajíc 2 (1x z pen.) - Mikula.
Medlovice - Osvětimany 0:4 (0:1)
V sousedském derby drželi po celý zápas opratě pevně v rukou Osvětimanští, kteří však převahu výrazně vyjádřili brankami až po obrátce. „Kvalitu zápasu ovlivnila špatná viditelnost, ale jinak to nebylo špatné. Z kádru zatím odešel jen Černoch. Otazník visí nad dalším působením Macka, o jeho osudu ještě jednáme,“ prozradil kouč vítězů Vlastimil Filásek. Branky: Dobeš 2, Bříza, Křemeček
Staré Město – Nedachlebice 1:4 (0:2)
Nedachlebičtí potvrdili roli favorita. I když výsledek je pro domácí trošku krutý. Doplatili totiž na žalostnou koncovku. Branky: Bičan - Šurmánek 2, Kaňovský, Hladiš.
Koryčany – Kudlovice 3:2 (2:1)
Branky: Lisko 2, vlastní - Najbrt, Ježek

Janáček cup Uherský Brod
Ostr. N. Ves - Velká nad Veličkou 4:1 (2:1)
I druhý přípravný duel zvládli Novoveští na jedničku, s Velkou se příliš nepárali. „Začali jsme aktivně. Soupeř se sice po dvou inkasovaných gólech dostal na kontakt, ale víc jsme mu nedovolili. Ze spousty dalších šancí jsme ještě dvě proměnili. Z výkonu mám dobrý pocit,“ svěřil se novoveský kormidelník Libor Soldán.
Branky: J. Jurásek, Galuška, Voráč, M. Pokorný z pen.
Újezdec - Spytihněv 0:5 (0:3)
Druhou prověrku pod novým koučem Pavlem Ficencem si odbyli také fotbalisté Újezdce, kteří však na Spytihněv hledali recept marně. „Vlastními chybami jsme jim na čtyři z nich nahráli,“ kroutí hlavou bývalý trenér Dušan Konečný, který dal přednost pozici mezi tyčemi.
Havřice - Horní Lhota 5:2 (2:2)
Ani zimní přestávka „nezkrotila“ nohy kanonýra Tomáše Rachůnka, jenž nasázel Horní Lhotě hattrick. Havřičtí přitom prohrávali. „Zaspali jsme a v katastrofálním začátku jsme dvakrát inkasovali. Ale výsledek jsme dokázali otočit,“ libuje si lodivod Vojtěch Gajdůšek. Branky: Rachůnek 3, Doležálek 2.
Barum continental cup
Kněžpole - Vikt. Otrokovice B 3:1 (2:0)
V turnajové premiéře fotbalisté Kněžpole nešetřili domácí zálohu. O vítězství rozhodli už do přestávky. „V záloze i útoku jsme měli převahu. Soupeř trochu zlobil ve druhé půli, ale zvládli jsme to,“ usmíval se kněžpolský trenér Petr Jurník. Branky: Kovalík 2, Kozelek.

Přípravná střetnutí
Kunovice - Tupesy 1:0 (0:0)
Na kunovické Bělince se zrodil jediný gól, který rozhodl o triumfu domácích. „O vítězství jsme rozhodl až v samém závěru. Ale na to, že absolvujeme teprve hrubou přípravu, to nebylo úplně nejhorší,“ říká Stanislav Travenec, trenér Tupes. Branky: Balaštík
Březolupy - Hroznová Lhota 3:3 (0:2)
Fotbalisté Březolup zaspali začátek a než se probudili, prohrávali o dvě branky. „Start byl z naší strany opravdu laxní, ale po změně stran jsme přidali a vydřeli aspoň remízu,“ říká kouč Pavel Strakáč. Branky: Michálek, Kundrt, Pavlík.
Veselí - Boršice 2:1 (2:0)
Přímo z náročného soustředění si střihly herní prověrku Boršice, kteří zkouší dva nové hráče. „Na klucích byla znát únava a hra nevypadala na oko dobře, i když jsme se ve druhé půli zlepšili,“ přiznává boršický kouč Pavel Šimeček, který představil novou tvář Filipa Brzicu z Jarošova. A v premiéře hned skóroval. „Ještě jednáme o příchodu Manfreda Konráda z Hrušovan nad Jevišovkou,“ prozradil lodivod. Branka: Brzica
Uh. Brod - Boršice u Bl. 4:1 (2:0)
Fotbalisté Uh. Brodu si proti soupeři, který hraje o čtyři třídy níže, slušně zatrénovali. Hosté navíc za sebou mají první týden zimní přípravy, takže jejich fyzička nebyla zázračná. Branky: - Nožička
Mařatice - Slovácko C 2:1
Fotbalisté Mařatic si vyšlápli na „céčko“ Slovácka. Jejich vítězství je však naprosto zasloužené. Branky: Kroča 2 - Čelůstka.
Blatnice – Traplice 6:2
V prvním přípravném utkání nastoupily Traplice proti rozehráté Blatnici v kombinové sestavě, ve které chyběl zraněný kanonýr Kolínský. Trenér Růžička zkoušel talentovaného sedmnáctiletého dorostence Patrika Krista z Kroměříže. Branky: Růžička, Kamarád
Kněždub – Sušice 2:2
První utkání po třech měsících na velkém hřišti odehráli svěřenci trenéra Surého v osvědčené sestavě. Kněždub se krátce po přestávce ujal vedení 2:0, Sušice dokázaly vývoj utkání zvrátit dvěma brankami Šura v 75. a 85. minutě.
Zbylé výsledky: Velká n Vel. B - Hrozn Lhota B 5:3, Veselí st. dor. - Tvarožná Lhota 5:1.

autor: hor,sal