Marek Havlík: Všechnu sílu chceme vrhnout do baráže

Marek Havlík: Všechnu sílu chceme vrhnout do baráže
Foto: 1.FC Slovácko  /  Marek Havlík se už soustřeďuje na baráž s brněnským Artisem. í
Uherské Hradiště Sport 25 / 05 / 2026

Po odchodu Michala Trávníka si do druhého poločasu navlékl na rukáv kapitánskou pásku Marek Havlík.

Ani pod jeho vedením se Slovácku nepodařilo srovnat skóre. I on hned po zápase směřoval pozornost na barážový duel s brněnským Artisem.

Zápas pro nás začal nejhůře, jak mohl. Hned z první standardky jsme dostali gól a první poločas si ani neuvědomuji, jestli se něco dělo. My jsme si nic nevytvořili. Hráli jsme pomalu, všechno zpátky ke gólmanovi. Ve druhé půli jsme sestavu hodně protočili, snažili jsme se vyrovnat. Zlín trochu zalezl a čekal na brejky. Z našeho tlaku se nám nepodařilo vstřelit gól a utkání jsme prohráli.

Přepnuli jste hned po zápase na barážový dvojzápas?

Nic jiného nám nezbývá. Musíme se na baráž pořádně soustředit.

Padl v kabině už název soupeře? Artis Brno.

Zatím jsme si jen říkali, že se musíme soustředit na celou baráž a všechno k ní směřovat. Víme, jaký je Artis tým, že je silný, mají zkušené hráče a musíme se na ně připravit.

Pro Slovácko to bude první zkušenost s baráží. Co od ní očekáváte?

Sám nevím, co od ní čekat. Musíme se soustředit sami na sebe a chceme ji zvládnout.

Začínáte ve středu v Brně a v neděli zakončíte sezónu doma. Může to být nějaká výhoda?

Může to být výhoda, ale i nevýhoda. Záleží, jak dopadne první zápas. Důležité ale je zvládnout oba zápasy.

Může být výhoda aspoň to, že hrajete v nedalekém Brně, kde vás přijede povzbudit možná i více fanoušků?

Je jedno, kde hrajeme. Já věřím, že fanoušci by za námi přijeli kamkoliv. Jsou skvělí, jak nás podporují celou sezónu, i když naše výkony nejsou ideální.

Může hrát nějakou roli, že jste poslední dva zápasy prohráli, nebo nová soutěž vše maže?

Nevím, jestli vše maže, ale určitě není dobré, když poslední zápasy prohrajete. Všechnu sílu ale chceme vrhnout do baráže.

Cítíte před baráží nervozitu?

Myslím, že na nějakou nervozitu není čas.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist