Marný boj šesti statečných

Sport 25 / 10 / 2010

Basketbalisté Uherského Brodu na domácí vítězství nenavázali, venku dvakrát padli

Torzo druholigových basketbalistů Spartak Uherský Brod se vrátilo z „výletu“ do Brna a na Horácko s nepořízenou. Jelikož měl kouč Miroslav Mikel k dispozici jen šestici statečných, s dvoubodovým úlovkem nikdo nepočítal. Broďané však opouštěli palubovku se vztyčenou hlavou.
Žabovřesky - Uh. Brod 93:62 (44:34)
Hostující lodivod postrádal kvarteto Mrlík, Formánek, J. Kratěna, Povolný, kterému vystavily stopku rodinné důvody, potažmo zranění. „V šesti jsme ještě nehráli, tudíž bylo jasné, že můžeme jen překvapit,“ stál pevně na zemi Mikel. Jeho soubor však domácí nezaskočil. I když v první čtvrtině odehrál vyrovnanou partii, prohrál ji jen o tři body. „Soupeř však brzy vycítil, že v šesti lidech jsme zranitelnější, a postupně náskok zvyšoval,“ uvedl Mikel. Ještě v poločase však Žabovřesky vedly jen o deset a po třetí čtvrtině měly k dobru 14 bodů. Finiš ale Broďané nezvládli, poslední desetiminutovku prohráli 13:30! „Soupeř hrál až do konce nátlakovou obranu a klukům zákonitě docházely síly. A navíc ve snaze rychle zakončit netrefovali koš a domácí z brejků trestali,“ popsal závěr kouč. Body: Dvořák 13, Kaša 13, Nehoda 13, Kryštof 12, Mikel 9, Novák 2.
Třebíč - Uh. Brod 89:72 (52:27)
Broďany do včerejšího souboje posílil podkošový Povolný, jenže zase ze hry takřka vypadl Nehoda, který si narazil stehno, což jej silně limitovalo v pohybu. „Na palubovku se tak dostal, jen když někdo ze spoluhráčů potřeboval na chvíli vydechnout,“ přikyvoval Mikel.
Jeho výběr od začátku tahal za kratší konec, třebíčský kádr je totiž prošpikován vyzrálými hráči, kteří těží z výborného doskoku a rychlého přechodu do útoku. A tak není divu, že v polovině zápasu měli k dobru už 25 bodů. „Po přestávce jsme soupeře trošku přibrzdili, přinutili jsme jej k faulům a v závěru už bodovali takřka výhradně z trestných hodů,“ podotkl lodivod. I tak ale Spartak prohrával před poslední částí 74:44. „Jelikož domácí trenér do poslední čtvrtky zamíchal se sestavou, umožnil nám snížit. Jeho lavička totiž není až tak vyrovnaná,“ potěšilo Mikela. Uh. Brod tak poslední část vyhrál 28:15 a snížil na přijatelný sedmnáctigólový rozdíl. Body: Mikel 22, Dvořák 14, Povolný 12, Kryštof 11, Kaša 9, Novák 2, Nehoda 2.