Martin Svědík: "Kali" vzorově zavřel zadní tyč

Martin Svědík: &quote;Kali&quote; vzorově zavřel zadní tyč
Foto: 1.FC Slovácko  /  Slovácku s Martinem Svědíkem na lavičce se podařilo až na čtvrtý pokus v Pardubicích naplno bodovat.
Uherské Hradiště Sport 28 / 08 / 2023

Trenér Martin Svědík se Slováckem třikrát ve svých "rodných" Pardubicích neuspěl. Naplno bodovat se mu podařilo až na čtvrtý pokus.

"Úvod utkání z naší strany nebyl špatný, ale vy chvíli, kdy jsme si například vytvořili přečíslení Danem Holzerem, tak ukvapeně vystřelil. Celkově byly ale Pardubice v prvním poločase lepší a měly také více nebezpečných situací, protože jsme nebyli kompaktní, "natahovali" jsme hřiště a ztráceli jsme hodně míčů na polovině soupeře, který nám přecházel do otevřené obrany. Po povedené akci jsme se ale dostali do vedení, když "Kali" (Kalabiška) vzorově zavíral zadní tyč. Do druhé půle jsme obranu posunuli níž, abychom byli kompaktnější, a Pardubice neměly prostor pro kombinaci. Domácím to dělalo problémy a už se nedostávali do tlaku ani šancí. Naopak nám se otevíraly prostory, ale ani jednu z příležitostí jsme nedokázali dotáhnout do gólového zakončení. Tři body jsou pro nás náplast za domácí utkání s Boleslaví, kdy jsme našim fanouškům nepředvedli dobrý výkon," vzpomněl Svědík ztrátu dobře rozehraného utkání v minulém kole.

Pardubice do utkání, na rozdíl od posledního domácího zápasu se Slováckem, nevstoupily zle. "Jenže máme problémy se střílením branek.  Byl to náš čtvrtý zápas v ligové sezóně doma a kromě Karviné jsme neskórovali. Pokud nedáme branku, nemůžeme pomýšlet na body. Druhý poločas jsme prostřídali, ale střídání nám celkově uškodilo ve všem. Slovácko si to uhrálo velmi zkušeně," uznal porážku mladý kouč Pardubic Radoslav Kováč.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist