Martin Svědík: Naše výhra je naprosto zasloužená

Uherské Hradiště Sport 25 / 05 / 2022

Slovácko ve středu prorazilo fotbalové nebe a zapsalo se do historie fotbalu. Pod tímto zápisem je jasný podpis trenéra 1.FC Slovácko Martina Svědíka, který svoji čtyřletou práci u týmu proměnil v zisk cenné trofeje.

"Pro mě je to nejlepší tiskovka za celou sezónu," uvolnil se po chvílích plných emocí na trenérské lavičce i s fanoušky Svědík a pokračoval" "Cíl, který jsme si v průběhu sezóny při postupu v poháru dali, se proměnil ze snu ve skutečnost. Od začátku do konce jsme si šli za vítězstvím ve finále víc než Sparta a vyhráli jsme zaslouženě po všech stránkách. Jediná nepříjemná situace byla při snížení na 2:1. Viděli jste ale sami, že mužstvo okamžitě reagovalo dalším gólem. Ve druhém poločase hrozila Sparta standardními situacemi, ale nevybavuji si něco, kdy bychom ji pustili do nebezpečné situace. Naopak jsme stále hrozili. Ukázalo se, že jsme nasazením Rigina Cicilii dobře zvolili sestavu a proti vysunutějšímu presinku Sparty trochu zjednodušili hru. Neustále jsme na ni vytvářeli tlak, byli jsme důraznější. Na Spartě bylo vidět, že nemá plán B, když se dostane do utkání, které je soubojové a je o odražených míčích."

Přestože Sparta získala vítězstvím v posledním ligovém derby sebevědomí, na Slovácku pohlédla pravdě do očí už po deseti minutách. "Zásadní zlom nastal před prvním gólem. My jsme nepokryli nabíhajícího hráče za obranu. Tento a pak třetí gól v naší sítí určily ráz utkání. My jsme se vrátili dobře do utkání, ale během jedné minuty dostaneme gól na 1:3 a tím se naše naděje na zvrat ještě víc ztenčila," hodnotil letenský neúspěch kouč týmu Michal Horňák, který v zoufalé snaze Sparty zachránit sezónu nahradil odvolaného Vrbu.

autor: Aleš Mazúrek