Martin Svědík: Naši fanoušci si takovou výhru zaslouží

Martin Svědík: Naši fanoušci si takovou výhru zaslouží
Foto: Martin Otto  /  Přestože Slovácko po prvním poločase v klíčovém utkání prohrávalo, trenér Martin Svědík věřil v obrat utkání a konečné vítězství.
Uherské Hradiště Sport 27 / 10 / 2022

Slovácku chybí v ligové tabulce body a zápas s Teplicemi byl pro něj klíčový, protože v případě neúspěchu by se mohlo propadnout na barážové příčky.

Severočeši šli navíc po lacinu do vedení a svůj náskok úporně bránili. "Podle sestavy a rozestavení jsme věděli, že Teplice budou vycházet z defenzívy a bude to chtít hodně kvality, abychom se do jejich obrany dostávali. V první půli jsme navíc inkasovali z ojedinělého brejku soupeře gól, což se nám stalo už několikrát. V útočné fázi nám sice dobře pracovala pravá strana, ale chybělo nám finále. Centrované míče byly buď krátké, nebo dlouhé, anebo na prvního hráče soupeře. Když už tam dobrý centr prošel, tak Libor Kozák šanci neproměnil. Už tam jsem ale viděl tlak a v kabině jsme si jednoznačně řekli, že zápas jdeme otočit k vítězství. Tlak jsme i díky střídání stupňovali  a ve druhé půli to byla hra na jednu bránu a šance jsme si už  vytvářeli. Po vyrovnání jsem věřil, že výsledek ještě otočíme, a jsem rád, že jsme našim fanouškům po dlouhé době připravili vítěznou radost. Zaslouží si to," vzpomněl při hodnocení na domácí fans, kteří i za nepříznivého stavu své hráče podrželi, trenér Slovácka Martin Svědík.

Teplickým utekly body doslova mezi prsty. "V prvním poločase jsme byli Slovácku vyrovnaným soupeřem a gól do šatny nás povzbudil. Chtěli jsme hrát pevnou defenzívu a to se nám i dařilo. Je nutné ale vzpomenout i kvalitu soupeře," uznal porážku trenér Teplic  Jiří Jarošík.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace