Martin Svědík: Naší hře chyběly i emoce

Martin Svědík: Naší hře chyběly i emoce
Foto: 1.FC Slovácko  /  Trenér Martin Svědík má o čem přemýšlet. Slovácko z pěti jarních zápasů jen jedinkrát vyhrálo.
Uherské Hradiště Sport 10 / 03 / 2024

Slovácku to nejde. Se ztrátou kapitána Michala Kadlece a vykartováním některých hráčů jako by ztratilo svoji podzimní herní tvář.

V sobotu až na zraněného Kadlece a Holzera bylo kompletní, ale soupeře z dolní části tabulky nepřehrálo. „Do utkání jsme nevstoupili dobře. První poločas byl Jablonec aktivnější a měl odražené balony. My jsme je ztráceli a prohrávali osobní souboje. Jablonec hrál jednoduše a účelně. Soupeř už v té době mohl dohrát gólově dvě tři situace. Ve středové řadě jsme měli velké rezervy. Naráželi jsme i na dobrý presink soupeře. Souvislý tlak kombinací nebo centry jsme si prostě nevytvořili.

Druhý poločas jsme si řekli, že musíme aktivně pracovat na ofenzivě. Ale to se nestalo. Zlepšili jsme se v tom, že jsme soupeře nepouštěli do rychlých brejků. Z jedné střely Jablonce jsme inkasovali, bylo to po nezodpovědnosti. Pak už tam byla jen křeč. Z naší strany tam byly velmi špatné pasáže a hře chyběly i emoce. Mrzí mě, jak to dopadlo, je to i moje zodpovědnost. Po takto špatném výkonu nemůžeme myslet na body. Lidi, kteří tu chodí na fotbal, si nezaslouží, abychom předvedli takto bezkrevný výkon,“ poslal fanouškům do ochozů omluvu trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho kolega byl pochopitelně spokojený. Ze Slovácka si odvezl body, se kterými asi ani nepočítal. "Dnes je velice pozitivní to, co jsme tu předvedli. Moje mužstvo zaslouží pochvalu, protože pracovalo poctivě celých devadesát minut," popsal svoje pocity Radoslav Látal.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist