Martin Svědík: O body nás připravila nezodpovědnost

Martin Svědík: O body nás připravila nezodpovědnost
Foto: 1.FC Slovácko  /  Trenér Slovácka netajil po prvním jarním zápase velké zklamání.
Uherské Hradiště Sport 12 / 02 / 2024

Fanoušci Slovácka se těšili na začátek jara, do kterého svěřenci Martina Svědíka vstupovali po vydařeném závěru podzimu. Jenže jejich přání se nevyplnila a s Pardubicemi tahali za kratší konec.

"Obecně nám začátek moc nevyšel. Byli jsme všude druzí, prvních deset minut nemohli založit pořádnou akci, ztráceli jsme balony, nevyhrávali osobní souboje. Do hry jsme se sice postupně dostávali, ale utkání rozhodují nedůslednosti a mrzí mě, že to potkalo nás. Při prvním i druhém gólu. Víme, že první zápasy jsou o prvním gólu, a soupeři ten luxus dali. Znovu se ukázalo, že řešení předfinálních fází i finální není dobré. Po přestávce nám při tlaku chyběla i lepší orientace v koncovce v případě Cicilii, Vechety, Kvasiny. Gól jsme dali až na závěr a pak se stane bohužel to, že se chováme jako kluci, kteří si přišli zahrát fotbal. Chyběla tam zodpovědnost a musíme si to vyříkat. Pro mě je nepochopitelné, že dostáváme opakovaně branky, když hrajeme přesilovku. Ztráta mě mrzí, byla zbytečná. I bod by byl málo, ale byl by. Takhle nemáme nic," říkal po zápase zklamaný trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho trenérský protějšek samozřejmě zářil radostí. "Jsem strašně rád, že jsme tady zvládli zápas, který tu bývá vždy moc těžký. Hodně nám pomohl první gól. Hlavně bych chtěl pochválit kluky za týmový výkon, podržel nás v něm gólman Kinský. Dostali jsme sice v závěru gól, už jsem si říkal, že i bod bude pro nás zlatý. Ale vyšel nám přechod do brejku, přečíslili jsme domácí hráče a dali vítězný gól," liboval si trenér Východočechů Radoslav Kováč.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist