Martin Svědík: Spartu jsme rychlým gólem dostali do psychické pohody

Uherské Hradiště Sport 17 / 09 / 2023

Po dvoutýdenní pauze se Slovácko vrátilo do kolotoče na pražské Letné a utkání se mu hrubě nevyvedlo.

"Zasloužená prohra 5:0. Spartu jsme dostali brzkým gólem do psychické pohody. Všechny tři inkasované góly v prvním poločase pramenily po našem chování po ztrátě míče a špatné organizaci hry v defenzívě. Míče byly ale i po těch ztrátách dost daleko od branky na to, abychom je ještě eliminovali. Při některých gólových situacích jsme byli před šestnáctkou srovnaní v lajně a nikdo nebyl schopný vystoupit proti střílejícímu hráči. Vázla nám ale i hra směrem dopředu, především v první půlhodině, kdy jsme všechny míče dávali MIlanu Hečovi a ten je jen nakopával dopředu a spoléhali jsme na sbírání odražených míčů. Za stavu 2:0 jsme začali trochu hrát, ale rozdíl mezi námi a Spartou je v efektivitě zakončení i ve schopnosti vypracovat si vyloženou šanci. Ve druhém poločase jsme chtěli zastavit ten brankostroj a vstřelit i nějakou branku. Vydrželi jsme to nějakých pětadvacet minut a pak jsme nahráli Spartě na dva góly sami," posteskl si kouč Slovácka Martin Svědík.

Brian Priske dal některým hráčům, plnícím reprezentační povinnosti, více dnů volna a ti se mu odměnili parádní kanonádou. "Už páteční trénink měl vynikající energii a dnes podali všichni hráči skvělý výkon. V utkání jsme potvrdili kvalitu našeho kádru, vstřelili jsme krásné góly a jsem rád, že styl hry a náš výkon má neustále stoupající tendenci," pochvaloval si vítězství i výkon Sparty kouč Pražanů.

autor: Aleš Mazúrek