Martin Svědík: Stále na nás leží psychická deka

Uherské Hradiště Sport 16 / 04 / 2024

Fotbalisté Slovácka na jaře zcela vypadli ze své role.

Na trávníku sbírají jednu porážku za druhou a snaží se z letargie dostat poctivou hrou. "Celý týden jsme se snažili pracovat hlavně na psychické stránce hráčů. I v dnešním utkání bylo vidět, že na nás leží deka. Dnes se to neprojevovalo v míře nasazení jako v Liberci, kde mužstvo nemělo vůbec nic. Z hlediska nasazení proto nemůžu mužstvu nic vytknout. Chtělo zápas zlomit, chtělo udělat maximum pro přerušení nepříjemné série. Je na nás ale vidět herní trápení. Projevuje se to v ofenzívě, kde nemáme klid ve finální fázi. Dnes jsme mohli Hradec potrestat z brejkových situací nebo centrovaných míčů. Projevuje se to ale i v obranné fázi, kde soupeři nabídneme šance, například Vašku Pilařovi, který měl ve druhém poločase míč na malém vápně. Tohle jsme ale přežili a stav byl v 75. minutě 0:0. Je smutné, že o vítězství Hradce rozhodne standardní situace, za mě hodně přísná. My jsme v ní ale měli pracovat mnohem lépe. Tři naši hráči nezachytili náběh Harazima a dostaneme lacinou branku," zhodnotil zápas v Hradci Králové trenér Slovácka Martin Svědík.

Hradec je momentálně v jiné pozici. Užívá si nové moderní arény, přidává jednu výhru za druhou a pomalu stoupá tabulkou. "Odehráli jsme asi nejlepší zápas od té doby, co jsem u týmu. Od první minuty jsme byli jednoznačně lepším týmem a šli jsme za vítězstvím. Kluci na hřišti skvěle plnili plán, byli jsme dominantní, dobří na míči. Mužstvo výborně pracovalo i v defenzivě, Slovácko nemělo skoro žádné šance. Vítězství je podle mě zasloužené," pochvaloval si hradecký kouč David Horejš.

autor: Aleš Mazúrek