Martin Svědík: V poháru chceme uspět

Martin Svědík: V poháru chceme uspět
Foto: 1.FC Slovácko  /  Po přeložení ligového duelu s Pardubicemi obrací trenér Martin Svědík pozornost k pohárovému duelu v Olomouci
Uherské Hradiště Sport 04 / 02 / 2022

Na čtvrteční tiskové konferenci se trenér Slovácka Martin Svědík ohlížel za zimní přípravou ve chvíli, kdy už v hlavě spřádal plány na úvodní zápas jarní části nejvyšší soutěže proti Pardubicím. Utkání však bylo pátečním rozhodnutím Ligové fotbalové asociace odloženo, a tak se pozornost přesouvá na středeční čtvrtfinále poháru do Olomouce.

Pohárový zápas bereme stejně jako ligový. Chceme v něm uspět a jít dál. Řekli jsme si, že to může být jedna z cest k úspěchu pro mužstvo. Na zápas se hodně soustředíme a uděláme všechno pro to, abychom v Olomouci uspěli.

V přípravě se Slovácku výsledkově příliš nedařilo. Vítězství s třetiligovou Kroměříží, remíza a dvě tříbrankové prohry v Chorvatsku. Můžete přípravu zhodnotit celkově?

V přípravě se nám nevyhýbala drobnější zranění. Kádr jsme proto neměli vždy pohromadě. Ať v tréninku nebo v zápasech. Na druhou stranu jsme odpracovali to, co jsme chtěli, ale výsledkově spokojeni nejsme. Hlavně se zápasy s Ljublaní a Domžale, kdy jsme dostali po třech brankách. Tyto porážky souvisí s prací mužstva v defenzívě. Děláme hodně individuálních chyb a v těchto dvou utkáních se to naplno projevilo. Do utkání docela dobře vstoupíme, ovládáme jeho vývoj, ale pak vlastní chybou soupeře dostaneme do hry. Bohužel chyby dělají i zkušenější hráči. Já to zatím připočítávám únavě, ale je to pro nás zdvižený prst a věřím, že do začátku soutěží se dáme dohromady.

V minulém týdnu posílil Slovácko Vladislav Levin, který se z Bohemky vrátil do Ruska. Vy jej znáte ze společného působení v Jihlavě a stál jste o něj. Přemlouval jste jej nějak, aby šel do Slovácka?

Se sportovním ředitelem i ředitelem klubu jsme o něm mluvili už dříve a tentokrát se nám podařilo jeho příchod zrealizovat. Už před zahájením přípravy jsme mluvili o doplnění kádru a u nás to není nikdy o pěti či šesti příchodech. Po odchodech Honzy Navrátila i Dana Marečka jsme potřebovali zkvalitnit střed zálohy. Příchodem Vlada, i když je to na poslední chvíli, se nám to podařilo. Potřebujeme ještě jednoho křídelního hráče. Pracujeme na tom a v průběhu čtrnácti dní by se mohl příchod podařit, nebo také ne. 

Většina hráčů po příchodu do Slovácka dostává od vás čas na aklimatizaci a na dotrénování kondičního manka. Bude na tom Levin podobně, anebo jej můžete nasadit do utkání hned?

Spíš bycho souhlasil s tím, že nasadit jej můžeme do určité fáze utkání. Je potřeba říci, že se nepřipravoval s žádným mužstvem. Připravoval se sám, a tak bude nějaký čas trvat, než si zvykne na týmové pojetí. Je to ale velice inteligentní a pracovitý hráč a do týmu zapadne rychle. My jej také budeme potřebovat, protože mohou přijít zranění, ale do sestavy může zasáhnout i covid. 

Pro jaro máte na výběr ze čtyř útočníků. Jurečka, Cicilia, Vecheta a Šašinka. Je Jurečka pro vás stále jedničkou?

Všechno se odvine od výkonů všech v ligových utkáních. Všechny sledujeme v trénincích, zápasech a nasazovat je budeme i podle soupeřů. Nikdo z nich teď není jedničkou. 

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace