Matoušek převzal Zlechov, tým opouští Cigoš

Matoušek převzal Zlechov, tým opouští Cigoš
Foto: Obec Zlechov  /  Fotbalisté ze Zlechova půjdou do jarních odvet s novým trenérem.
Zlechov Sport 15 / 02 / 2023

Fotbalisté SK Zlechov mají nového kouče! Šestý tým krajské I.B třídy převzal zkušený Libor Matoušek, který se na trenérskou lavičku vrací po dvou a půl letech, kdy bojoval se zdravotními problémy. Jeho hlavním posláním je stabilizovat kádr do dalších let, aktuální umístění prakticky neřeší.

„I když mám za sebou dvě operace a zatím ještě nechodím do práce, nabídku klubu jsem po zvážení přijal. Ve Zlechově bydlím, kluky znám, už to zvládnu. Taky mě lákala práce s mladými hráči, v kádru máme hned deset odchovanců,“ svěřil se třiapadesátiletý Matoušek, který naposledy trénoval Nivnici. Jeho angažmá na podzim 2020 ukončila pandemie a následně zdravotní problémy. Ještě předtím působil na lavičce Buchlovic, Kunovic nebo zálohy otrokovické Viktorie.

Změny v kádru jsou ve Zlechově zatím minimální, kabinu nejspíš opustí pouze útočník Michal Cigoš, který má namířeno zpátky do Boršic. „Uvidíme, snad všichni ostatní zůstanou. Kádr je úzký, hráčů je obecně málo, stejné problémy ale řeší všude okolo,“ uvědomuje si bývalý borec staroměstské Jiskry, který svěřencům ordinuje tréninkové dávky dvakrát týdně.

Jestli v zimní přestávce tým někdo posílí, je otevřené. „Zatím nic konkrétního nemáme, ale času je dost, třeba se nám něco podaří. Ale hlavně dostanou šanci místní a kluci z dorostu, filozofií klubu není lanařit a platit přespolní,“ zdůraznil Matoušek. Jeho tajným přáním je typický hrotový útočník, který je však nedostatkovým zbožím.

Zlechovští mají v plánu čtyři přípravné zápasy, do cesty se jim postaví Strážnice (26.2., UT Strážnice), Petrov (4.3., UT Strážnice), Jarošov (11. 3., UT Kunovice) a v generálce Kovalovice (19.3., UT Chropyně nebo tráva Zlechov). „Cílem do jarních odvet je stabilizovat kádr do dalších sezon, zapracovat mladé hráče a hlavně, aby nás chodilo dost. Jestli skončíme třetí, nebo osmí, už není tak důležité,“ zdůraznil nový trenér Zlechova.

Tagy článku

TOPlist