Mazura má důvěru

Mazura má důvěru
Uherské Hradiště Sport 22 / 03 / 2010

Už nějakou dobu se v kuloárech spekuluje o tom, jak pevně na své židli sedí trenér ligového áčka Josef Mazura. Poprvé se taková diskuze rozhořela už po konci podzimu, představenstvo klubu ale vyjádřilo domácímu lodivodovi podporu.
První zápasy jarní části ale tuto debatu rozvířily znovu a nejednou se objevily v ochozech, novinách nebo internetových diskuzích názory o výměně trenéra. Vedení týmu si ale stále stojí za svým. „Už před začátkem ligy jsme věděli, že jarní část bude velmi těžká a nečeká nás žádný klid a pohoda.  Teď budou víc a víc výkon ovlivňovat nefotbalové faktory - stres, napětí, psychika. Věřili jsme, že na tom budeme trochu lépe, ale nehážeme flintu do žita a uvidíme, jestli tento trend zlomíme a nastartujeme lepší sérii,“ věří vedení Slovácka.
Trenér Mazura si je samozřejmě aktuální situace a tlaku veřejnosti vědom. „Tlak na svou osobu jsem zcela jistě cítil a cítím. Vždyť to vyplývá ze situace, ve které se klub nachází. Ukažte mi trenéra, který ve chvíli, kdy nemá výsledky a nemá body, je si jistý svou pozicí. Obzvláště v naší lize.“
Na druhou stranu ale věří, že se vše podaří zlomit a že jeho práce na Slovácku bude pokračovat. „Není to momentálně ani tak o trénování nebo o přípravě, ale spíše o lize a bodech. Pokud body nejsou, tak si není jistý místem nikdo. Nám momentálně chybí víc štěstí a klidu v koncovce a hlavně sebevědomí. To ale můžeme získat jedním dvěma podařenými zápasy,“ věří Mazura. Doufejme tedy, že prvním z takových zápasů bude právě dnešní odpolední duel proti pražské Slavii.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace