ME: Obě Novovesanky ve finále!

Ostrožská Nová Ves Sport 20 / 07 / 2012

Osmé a deváté místo si při své premiéře na evropském šampionátu připsaly kajakářky Klára Silnicová (vlevo) a Kateřina Pjajčíková. Zástupkyně Ostrožské Nové Vsi si tak z Portugalska odvezly až nečekaně cenný výsledek.
Na kilometrové trati deblkajaku se Pjajčíková představila s děčínskou Rothmeierovou. V úvodní rozjížďce dojela tato dvojice v čase 4:01,079 na čtvrtém místě a postoupila do semifinále. Z něj postupovaly dále jen první tři lodě. Češky jely dlouho na čtvrté pozici, ale v cíli nakonec porazily na třetím místě jedoucí Italky o 84 tisícin sekundy a postoupily místo jižanek ony. Ve finále zajela Pjajčíková s Rothmeierovou svůj nejlepší čas 4:00,071, přesto to nestačilo na víc než na 9. místo. Vyhrály Dánky, které českému duu ujely o sedmnáct sekund.
Na pětisetmetrové trati čtyřkajaku se představila Klára Silnicová společně s poděbradskou Slivanskou, děčínskou Rothmeierovou a jabloneckou Tegzovou. Tato posádka zajela v rozjížďce čas 1:51,242 a třetím místem si zajistila přímý postup do finále. V něm však ani výrazně zlepšený čas 1:43,756 nestačil na lepší než osmé místo. Ztráta na vítězné Dánky byla tentokrát pětisekundová.
Kateřina Pjajčíková se představila ještě v deblkajaku na 500 metrů společně s libereckou Horákovou. Děvčata startovala hned v první rozjížďce, ovšem sedmé místo a čas 1:56,514 značily vyřazení z dalších bojů.
„S výsledky jsme maximálně spokojeni. Obě děvčata velmi dobře reprezentovala náš klub a dokázala si, že už klidně mohou měřit své síly s evropskou špičkou,“ zářil po závodě trenér Vít Pjajčík.