Mečbol neproměnili, čeká je pátý duel

Sport 22 / 02 / 2011

Hokejisté Uh. Brodu jen o bronz, postaví se jim Ostrožané?

Poloviční úspěšnost zaznamenali v semifinále krajské hokejové ligy hokejisté Uherského Ostrohu. Po zisku jednoho vítězství a jedné porážky na soupeřově ledě uhráli stejnou bilanci i před vlastními diváky. Hokejisté Brodu nezvládli ani třetí zápas série s Brumovem a budou se tak snažit alespoň o bronzové umístění.
Brumov-Bylnice - Uh. Brod 8:4 (2:0, 3:0, 3:4)
Uherskému Brodu se před nejdůležitějšími zápasy sezóny úplně rozpadla soupiska, a tak trenér Viktor Hlobil musel se sestavou řádně improvizovat. Z trojice obránců: Molnára, Bujáčka a Wosky proto sestavil třetí útočnou lajnu a do zápasu tak nastoupil pouze se čtyřmi beky. Utkání bylo vyrovnané přibližně do poloviny první třetiny. Ve 13. minutě se však dokázala prosadit domácí první útočná lajna ve složení Mokrejš, Plachtovič, Luža, kde prvně jmenovaný otevřel skóre zápasu. Tentýž hráč zvýšil o tři minuty později na 2:0 a Brumov byl najednou lepším týmem. Druhá třetina byla ve znamení útlumu brodských hráčů, když Vilímek musel ještě třikrát lovit puk ze své branky. Ve třetí třetině najednou hosté ožili a podařilo se jim snížit z 5:0 až na 6:4. Opět však zaúřadoval Mokrejš a bylo rozhodnuto. Konečný stav série: 3:0
Branky: 44. Suhrada, 46. Rajnoha (Suhrada), 49. Vančura (Suhrada), 53. Krucký.
Uh. Brod: Vilímek - Surý, Rajnoha, Malíček, Masař - Vančura, Suhrada, Krucký - P. Obadal, L. Obadal, Bršlica - Molnár, Bujáček, Woska.
Uh. Ostroh - Kroměříž 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
3. záp.: Ostrožané odehráli v první třetině s Kroměříží plně vyrovnanou hru. Branky se však dočkali pouze hosté, kteří při vlastním oslabení vypíchli domácím ve středním pásmu puk a půl minuty před sirénou otevřeli skóre. V polovině utkání napřáhl od modré Nevídal, který propálil vše co mu stálo v cestě - 1:1. O minutu později vybojoval ve středním pásmu puk Němec, přihrál Kunderovi a ten se prosadil blafákem - 2:1. Zbytek třetiny však patřil hostům, kteří otočili na 2:3. Ve třetí třetině pokračoval velmi dobrý hokej. Ve 46. minutě vypálil z levé strany Schuster a srovnal na 3:3. V 54. minutě jeden z hostujících hráčů srážel poblíž vlastní brány puk, dostal se však k němu Kundera, který se nemýlil. Závěrečnou branku přidal Karpíšek, který trefil skákající kotouč. Stav série: 2:1
Branky: 32. Nevídal (Barák), 33. Kundera (Němec), 46. Schuster (Nevídal, Ťok), 54. Kundera (Němec), 57. Karpíšek (Tóth).
Uh. Ostroh: Valúch (Hybler) - Frolek, Nevídal, Šudoma, Horsák,  Rapant, Vaněk - Němčický, Barák, Gabriška - Karpíšek, Kundera, Němec - Ťok, Schuster, Tóth.
Uh. Ostroh - Kroměříž 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
4. záp.: V nedělním zápase mohli Ostrožané rozhodnout o svém postupu do finále. Svého soupeře mírně přehrávali, ale Kroměříž ukázala doslova neuvěřitelnou produktivitu v útoku. Z pěti střel, které letěly v první třetině na branku domácích, skončily tři z nich za zády Valúcha. Střely ostrožských hokejistů se naopak odrážely jen od betonů hostujícího golmana, a tak byl stav po úvodní části 0:3. Ostrožané, kteří bojovali i za svého zraněného kapitána ze třetího zápasu Němčického, ve druhé části zvýšili svůj důraz a snížily na přijatelnější rozdíl. Zdánlivě ztracený zápas z pohledu Ostrohu zdramatizovala 57. minuta. Jeden z hostujících hráčů si šel po faulu odpočinout na trestnou lavici. Domácí trenér odvolal brankáře a Ostroh následnou přesilovku 6:4 rychle využil ke snížení na 3:4. Krátce po brance však ujeli s pukem hosté a opět získali dvoubrankový náskok, který byl již definitivní tečkou za zápasem. Rozhodnout tak musí až středeční pátý duel v Kroměříži. Stav série: 2:2
Branky: 26. Kundera (Šudoma, Klauda), 40. Ťok (Frolek, Zalubul), 57. Barák (Šudoma, Zalubil).
Uh. Ostroh: Valúch (Hybler) - Frolek, Nevídal, Klauda, Šudoma, Horsák, Vaněk - Gabriška, Barák, Tóth - Kundera, Zalubil, Karpíšek - Kartusek, Ťok, Schuster - Jurča.

autor: HYNEK ZDENĚK