Medaile a osobní rekordy, atleti ovládli Moravu

Uherské Hradiště Sport 18 / 07 / 2021

Bravo! Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště ukořistili na žákovském mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě-Vítkovicích deset medailí (6-2-2). Zlatý double se povedl Markétě Prášilové a Petru Meindlschmidovi, po jednom titulu přidali Štěpán Šípek a Tereza Fusková.

Prášilová neměla konkurenci na dráze, když vyhrála sprint na 60 (7,80 s.) i 150 metrů (18,62 s.). „Vždy přitom proběhla cílem v novém osobním rekordu,“ upřesnil Pavel Kunt, předseda uherskohradišťského klubu. Skvěle načasoval formu i Meindlschmid, který kraloval ve výšce (189 cm) i dálce (665 cm), když stejně jako Prášilová předvedl nejlepší výkony kariéry. Stříbro pak v osobním rekordu přidal v běhu na 150 metrů (17,26 s.), od vítězství jej dělila desetina sekundy.

„Zlatá medaile se houpala i na krku oštěpaře Šípka (61,53 m) a Terezy Fuskové, která s přehledem vyhrála běh na 800 metrů (2:17,59 min.). Druhé Václavíkové z Frýdku-Místku nadělila více než pět sekund,“ doplnil Kunt výčet šampionů Moravy.

Patnáctiletá Fusková byla i členkou stříbrné štafety na 4x60 metrů, kterou absolvovala společně s dvojčetem Adélou, Klárou Škrabalovou a Markétou Prášilovou (30,48 s.). O bronzové přírůstky do medailové sbírky Slovácké Slavie se na 1 500 metrech postarala v osobním rekordu Marie Železníková (5:05,37 min.) a v běhu na 300 metrů Ondřej Mezulanik, který si vylepšil osobní maximum na 37,96 s.