Medaile za osobní rekordy

Uherské Hradiště Sport 04 / 02 / 2015

Formu jako hrom prokazují dorostenečtí atleti Slovácké Slavie Uh. Hradiště. Kateřina Resslerová a Jan Němeček, členové trenérského Ressy teamu, se blýskli na otevřených přeborech Olomouckého kraje, kde si shodně vylepšili osobní rekordy, za které brali stříbro a zlato.
Resslerová se představila na trati 60 m překážek a osobní maximum si vylepšila už ve vítězném rozběhu, který pak ve finále zlepšila ještě o tři setiny na 9,22 sekundy a obsadila druhé místo. „Katku čeká příští týden pražské mistrovství republiky ve vícebojích, kde bude při současné formě útočit na své bodové maximum v halovém pětiboji,“ dodal Ivan Ressler, trenér a otec šestnáctileté atletky v jedné osobě.
Němeček zcela ovládl sprint na 60 metrů, když si vylepšil osobní rekord už v rozběhu, který zvládl za 7,18 sekundy. Ve finále se sice o setinu pohoršil, ale přesto s přehledem zvítězil. „Honza tak určitě patří k velkým favoritům sobotního mistrovství Moravy a Slezska v Bratislavě,“ říká Ressler.
Žákům už na Hané tolik pšenka nekvetla. Nikolay Romanchenkov sice obsadil třetí místo na 60 m př., ale s časem 8,99 s. nebyl určitě spokojený. Vítězství ve finále B (7,61 s.) na hladké šedesátce je výkon za možnostmi Víta Jánoše. Trenéra tak potěšil aspoň Jakub Majerčák, který potvrdil výkonnostní růst vyrovnaným osobním rekordem 7,78 s. na šedesátce.