Medailová žeň brodských plavců

Uherský Brod Sport 05 / 12 / 2014

Nejvíce se činili čtrnáctiletí plavci, kteří ve Zlíně vyplavali 10 cenných kovů

Třebaže na zlatou medaili nedosáhli, plavci TJ Spartak Uherský Brod byli na krajských závodech mládeže ve Zlíně nepřehlédnutelní. Z bazénu totiž vylovili 10 stříbrných a 5 bronzových medailí, přičemž některé ještě okořenili novými oddílovými nebo osobními rekordy.
Nejvíce se činili čtrnáctiletí, kteří do brodské sbírky přidali 10 medailí. Jakub Svozil si v oddílovém rekordu vyplaval dvě druhá místa na tratích 100 m prsa a 200 m polohový závod. Na 200 m prsa pak skončil třetí, když opět vylepšil oddílové maximum. Stejné tabulky přepisoval i na čtyřistametrové polohovce, kdy dohmátl čtvrtý. Dvě stříbrné a dva oddílové rekordy, to je i vizitka Pavla Hájka na tratích 50 m volný způsob a 100 m znak. Třetí skončil na 100 m prsa a čtvrtý na 200 m polohový závod a 100 m volný způsob v novém oddílovém rekordu. Cyril Dvořák byl druhý na 200 m motýl, když opět přepsal oddílové tabulky, což se mu podařilo i na trati 200 m znak a 100 m motýl, kdy do cíle doplaval šestý, respektive čtvrtý. David Dvořák přidal třetí místo na 200 m motýl. Bez medaile zůstal jen Tomáš Jurák. „Kluci však ještě získali stříbro ve štafetách na 4x50 m volný způsob a v polohovce,“ doplnila Renata Krůželová z uherskobrodského klubu.
Mezi dvanáctiletými měl tým od Olšavy čtyři želízka v ohni. Barbora Březinová si vyplavala druhé místo na 200 m volný způsob v novém oddílovém rekordu a třetí místo na poloviční trati. Klubový rekord pak přidala na 100 m motýl (skončila pátá) a 100 m polohový závod (čtvrtá). Šárka Kadlecová byla druhá na 200 m polohový závod v novém oddílovém rekordu, který vylepšila i na 100 m znak (čtvrtá). Veronika Hanáčková a Anna  Vítová stejně jako v kategorii třináctiletých Eliška Petrková zůstaly bez medaile.
Poslední cenné kovy získala mladší dorostenka Lenka Lukašíková, které nový oddílový rekord vynesl stříbro na 100 m polohový závod. Třetí pak skončila na 100 m prsa.

autor: ceh, kru