Medailová žeň Michalčíkové, co start, to zlatá medaile

Uherský Brod Sport 08 / 04 / 2013

Hvězda talentované plavkyně Štěpánky Michalčíkové ze Spartaku Uherský Brod zazářila na bruntálském Grand Prix v plaveckém pětiboji. Desetiletá závodnice proměnila každý svůj start ve vítězství i oddílový rekord a obhájila loňské prvenství v kategorii do 10 let.
Michalčíková nedala soupeřům šanci na tratích 50 m znak, prsa, volný způsob a 100 m polohový závod. „V konečném pořadí bez rozdílu věku obsadila mezi 83 závodnicemi skvělé jedenadvacáté místo,“ dodala Renata Krůželová z brodského klubu, který na sever Moravy vyslal sedmičlennou výpravu.
I když byla Michalčíková suverénně nejlepší reprezentantkou klubu od Olšavy, na mezinárodních závodech (ve startovní listině se objevil jeden klub z Litvy, Ruska a Polska - pozn. autora) se neztratili ani ostatní.
Tomáš Jurák, David Dvořák a Cyril Dvořák plavali ve spojené kategorii pro 13 a 14 let. A jejich výsledky? 100 m znak: 8. D. Dvořák, 10. C. Dvořák, 12. Jurák, 100 m prsa: 7. D. Dvořák, 8. Jurák, 10. C. Dvořák, 100 m polohový závod: 11. Jurák, 12. D. Dvořák, 13. C. Dvořák. V celkovém hodnocení pětiboje skončil D. Dvořák jedenáctý, C. Dvořák o příčku zpět a Jurák byl šestnáctý.
Jedenáctileté plavkyně Šárka Kadlecová a Barbora Březinová závodily ve společné kategorii s o rok staršími dívkami. Na „bednu“ tak ani jedna nedosáhla. 100 m prsa: 8. Kadlecová, 100 m znak: 13. Kadlecová, 19. Březinová, 100 m volný způsob: 15. Kadlecová, 18. Březinová. Pětiboj: 14. Kadlecová, 18. Březinová.
V nejstarší kategorii nad 15 let se představila Eliška Mičová. „Největšího úspěchu dosáhla na trati sto metrů prsa, když v oddílovém rekordu doplavala čtvrtá. Klubové tabulky pak vylepšila i na trati 100 m polohový závod, což jí vyneslo sedmé místo. A stejnou příčku obsadila i v pětiboji,“ uzavřela Krůželová.

autor: ceh, kru