Medailová žeň uherskobrodských plavců

Uherský Brod Sport 27 / 05 / 2011

Se sbírkou dvanácti medailí (1-3-8) se vrátili z oblastního přeboru pro jedenáctileté a mladší žactvo ve Zlíně plavci Uherského Brodu. O nejcennější kov se na trati 100 metrů motýlek postaral David Dvořák, který byl zároveň se čtyřmi medailemi na krku nejúspěšnějším článkem brodské výpravy.
Závody, které byly zároveň jedinou kvalifikací na Pohár Moravy, vyšly plavcům od Olšavy na jedničku. Nejlépe si vedl Dvořák, který kromě vítězství na motýlkářské stovce vybojoval ještě tři bronzové medaile na 100 a 200 metrů polohový závod a 200 metrů znak. Na stupně vítězů dvakrát vystoupil Jakub Svozil (2. místo na 200 metrů prsa, 3. místo na poloviční trati), Pavel Hájek (3. místo na 200 metrů volný způsob) a Cyril Dvořák (3. místo na 200 metrů prsa).
„Z holek se nejvíce dařilo Štěpánce Michalčíkové. I když byla ve startovním poli nejmladší, časem 2:57,8 minuty si vyplavala bronz,“ smekla Renata Krůželová z brodského klubu.