Medailové žně Lukašíkové s Michalčíkovou

Uherský Brod Sport 16 / 04 / 2011

Sedm medailí ukořistili v dvoudenním pětiboji Grand Prix Bruntál plavci Uherského Brodu. O sbírku cenných kovů se postaraly Lenka Lukašíková a Štepánka Michalčíková, které navíc překonaly osobní i oddílové rekordy. I když si ani v jednom případě nevychutnaly pocit vítězství, vracely se domů s veselou.
O kapánek úspěšnější byla Lukašíková, která z pěti startů získala čtyři medaile, když doplavala druhá v dvousetmetrovém polohovém závodě, 100 m motýlek, prsa a bronz ukořistila na 100 m volný způsob. „V pětiboji pak brala stříbrnou medaili,“ doplnila Renata Krůželová z uherskobrodského plaveckého klubu. Michalčíková skončila druhá na 50 m volný způsob a třetí na 50 m motýlek a znak. „Štěpánka pokaždé překonala osobní i oddílový rekord, Lenka pak „jen“ osobní rekord,“ doplnila Krůželová.
V Bruntále se dařilo i zbylým členům brodské výpravy. Pavel Hájek, Jakub Svozil, Tomáš Jurák a Šárka Kadlecová sice už na medaili nedosáhli, ale vytvořili si rovněž osobní rekordy.  V konečném pořadí pětiboje se až na Juráka všichni vměstnali do Top ten. Svozil skončil osmý, Hájek devátý, Kadlecová desátá a Jurák načínal druhou desítku.