Medailové žně novoveských kanoistů

Ostrožská Nová Ves Sport 12 / 09 / 2021

Třináct medailí vybojovala výprava rychlostních kanoistů TJ Ostrožská Nová Ves na už 49. ročníku Černožického kilometru, což jim v konkurenci 27 oddílů vyneslo desátou příčku. O den později přidali na 24. ročníku Poháru Sezemic v Kuněticích nad Labem 22 cenných kovů a šesté místo z osmnácti bodujících týmů.

O osm zlatých medailí se v závodě Labského poháru postarali kanoistka Klára Studničková, dvanáctiletí kajakáři Václav Rolenc, Jiří Uvíra a kajakářky Tereza Studničková s Emou Vymazalovou. Na bednu pak ještě vystoupali kanoisté Daniel Knotek a Lukáš Zálešák.

Pohár Sezemic přinesl do novoveské sbírky 22 medailí (10-9-3), o které se zasloužili Klára Studničková, Richard Podráský, Nikola Balcarová, Dalimil a Daniel Knotkovi, Lukáš Zálešák, Vojtěch Tischer, Jiří Uvíra, Václav Rolenc, Ema Vymazalová a Tereza Studničková.

Nejmladší závodníci z Ostrožské Nové Vsi startovali na přehradě Olešná ve Frýdku-Místku, odkud si přivezli osm cenných kovů. Vyhráli třináctiletý kanoista Ondřej Zalubil (singl i debl), desetiletý benjamínek Alexandr Gabrhel, devítiletý Maxim Solovjov a osmiletá Eva Zalubilová (všichni na minikajaku). Z druhého místa se radovala třináctiletá kanoistka Tereza Marie Jančová a devítiletá Esther Házová, třetí pak skončila dvanáctiletá benjamínka Klára Stloukalová na minikajaku.