Měli na výhru 5:1, ale vezou jen bod

Uherský Brod Sport 03 / 09 / 2015

Divize

Kdyby divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod vyhráli na půdě Polné 5:1, nikdo z fanoušků by se vůbec nedivil. Jenže Marek a spol. zahazovale šance jak na běžícím páse. A tak nasedali do autobusu směr Slovácko jen s jedním bodem v kapse...
Polná - Uherský Brod 1:1 (1:1)
„Je to obrovská škoda, měli jsme mít tři body. I když se říká, že každý bod z venku je dobrý, tentokrát to moc neplatí,“ posteskl si František Ondrůšek, kouč borců od Olšavy.
Jeho výběr se totiž opět na soupeře dokonale připravil a z brejků jej přiváděl do úzkých. První šanci spálil Dolina, který se ocitl před brankářem Skočdopole úplně sám. Nedáš-dostaneš, platilo ve 14. minutě, kdy domácí skórovali po dlouhém autu. Gól však Broďany nijak nevykolejil, pokračovali v plnění trenérových pokynů a po půlhodině vyrovnali, když se ve vápně parádně uvolnil Michalec a zavěsil. Jenže další šance už nikdo nevyužil. Na malém vápně osamocený Marek David nedokázal po rohu trknout hlavou míč do prázdné a jeho bratr Richard si počínal zrovna tak.
Ani přestávka obraz hry nezměnila. Hosté přikládali pod kotel, ale s koncovkou si netykali. „Bohužel, druhý gól bychom asi nedali ani do rána. Největší tutovku spálil Hruboš, který unikl ofsajdové pasti domácích a postupoval od půlky sám na brankáře. Ten si jej však vychutnal,“ litoval Ondrůšek. Broďany nakonec od pohromy uchránil gólman J. Pochylý, který vytáhl soupeřův trestný kop na břevno. Branka: Michalec.
UH. BROD: Pochylý - Nevařil, Vrága, M. David, Hruboš, Pacl - Kúdela, Šálek, R. David, Michalec (88. Indra) - Dolina (78. Jaroněk).