Melichárek konečně v reprezentaci

Melichárek konečně v reprezentaci
Uherské Hradiště Sport 30 / 03 / 2016

Do svých dvaatřiceti let čekal Dušan Melichárek na pozvánku do reprezentace. Přestože má za sebou přes stovku ligových startů v české nejvyšší soutěži i ve švédských ligových soutěžích, mj. v dresu Malmö FF, ve kterém si zachytal i Ligu mistrů, stavitelé všech výběrů, počínaje krajskými mládežnickými, si tohoto bez čtyř centimetrů dvoumetrového gólmana nevšimli. Až trenér reprezentačního áčka Pavel Vrba mu poslal pozvánku na jarní reprezentační sraz.
Nominace mi přišla na Zbrojovku. Já o ní do té doby vůbec nevěděl. Samozřejmě, že mi udělala radost a moc si jí vážím, ale to je tak asi všechno. Že bych teď šel do zápasů s vidinou možné účasti na EURO, to v žádném případě. Já se připravuji na každý zápas úplně stejně a tak to i zůstane. Co si budeme povídat. Přišla i vinou zranění Peti Čecha.
V oficiální nominaci na webových stránkách asociace však vaše jméno nefiguruje...
To jsem se ani nedíval. Jsem v pozici čtvrtého gólmana. Tedy v pozici gólmana na telefonu, kdyby se někdo z nominované trojice zranil. V nominačním mailu mám uvedené určité povinnosti, např. být dostupný v případě potřeby, ale kvůli tomu nezměním program, který jsme si s přítelkyní naplánovali na svátky. V Brně máme dva dny volna, takže vyrazíme někam do termálů, kde bude telefon dostupný.
Jste na vrcholu své kariéry, přesto jsem vás nenašel nikde v žádných výběrech. To si vás stavitelé reprezentací skutečně nikdy nevšimli?
Ano, to je pravda. Když jsem informaci o nominaci jako jedinému volal taťkovi, tak jsme se tomu společně zasmáli. Do teď mi skutečně nepřišla žádná pozvánka ani do krajského výběru v mládežnických kategoriích.
Kde vás infrormace o nominaci zastihla?
Nejprve mi ji řekl jeden z gólmanských kolegů, který je momentálně po operaci a já mu poslal SMS, popřál mi v odpovědi hodně štěstí. Odpověděl mi něco v duchu, od reprezentanta to beru. To jsem přešel, protože jsem to bral jako hecovačku. Pak ale na tréninku přišel trenér Šmarda s nominací v ruce a to už jsem věděl, že to je teda asi pravda.
Jaká byla vaše první reakce?
Myslíte, že jsem mu skočil kolem krku? (smích) Ne, úplně normální. Už jsem to říkal. Mám z toho radost, ale nedělám z toho žádný přehnaný závěr. U nás je řada výborných a mladších gólmanů, kteří si zaslouží šanci. To, že si mě trenéři všimli, je odraz mé momentální formy, na které má podíl celá Zbrojovka. Takže poděkování patří jí a jejím trenérům, hlavně trenérovi gólmanů Luboši Přibylovi.
Kolik vás bude tato nominace stát v kabině?
Určitě něco přispěju, ale zatím úspěšně proklouzávám. (smích) Ve Zbrojovce totiž asi nepočítali, že by se mohl někdo dostat do reprezentačního áčka, a žádnou taxu v ceníku kabiny nemají danou. Něco budu muset ale přispět i domů, protože taťka určitě musel poručit někde po bani. (smích)
 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace