Měsíční pauza nebyla znát

Sport 01 / 03 / 2011

Po měsíční pauze interligové házenkářky Veselí nad Moravou konečně nastoupily k mistrovskému utkání. A na palubovce Jindřichova Hradce si upevnily pátou pozici v tabulce.
J. Hradec - Veselí 17:23 (5:10)
S cílem dostat se zpět do herní pohody a přivézt si všechny body, odjížděly Veselanky na palubovky posledního týmu interligy. Jihočešky vědomi si faktu, že jsou již řádně namočeny do sestupových vod, vyrukovaly na Veselí aktivní hrou a v prvních pěti minutách si vynutily odpískání tří sedmimetrových hodů. Brankařka Černá však všechny zlikvidovala! Veselí se uklidnilo a začalo přebírat otěže. Skóre přesto narůstalo jen velmi pozvolna, neboť týmy spoléhaly na aktivní obranu podpořenou výbornými zákroky brankářek. Výsledkem bylo střelecky žalostné skóre prvního poločasu - 5:10.
Ve druhé půli získalo slovácké družstvo až sedmibrankový náskok a v poklidu si pohlídalo zisk obou bodů. Zářila především dvojice Chmelařová, Černá, nezklamala ani juniorka Jandásková. „Klára odehrála celý zápas, protože se nám v pátek na tréninku zranila opora Lucka Súkenníková. S týmem sice odjela, ale na hřišti se neobjevila. Doufám jen, že se dá do pořádku alespoň do čtvrtka, kdy od osmnácti hodin hostíme pražskou Slavii. Jen těžko se totiž nahrazuje,“ přiznal Peter Sabadka, trenér Veselanek. Sedmičky 5/2:2/1, vyloučení 6:6, ČK Pilařová - Fleková
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková 3, Viniatinská 1, Tomečková 2/1, Chmelařová 7, Fleková 3, Súkenníková, Kočí 3, Korniichuk, Romanová, Vinklárková.