Messiho dres pomůže Rachůnkovi

Messiho dres pomůže Rachůnkovi
Foto: sal  /  Na dobrou věc - Karel Rachůnek vydražil při loňské benefici reprezentační dres Michala Kadlece.
Uherské Hradiště Sport 25 / 02 / 2012

Když si český fotbalový reprezentant, obránce Bayeru Leverkusen a odchovanec Slovácka Michal Kadlec vyměňoval po úterním utkání Ligy mistrů Bayeru s Barcelonou dres s fotbalovým fenoménem Lionelem Messim, určitě netušil, že se kolem toho strhne taková bouřka. Německý tisk se do něj a jeho spoluhráče pustil, že víc jak na samotné utkání myslel na to, jak si bude s Messim měnit po utkání dres.
„Takovým spekulacím se musím smát. Byla to normální situace po utkání, kdy si hráči vyměňují dresy. Je taky běžné, že už při poločasovém odchodu do kabin se různé dvojice domlouvají, jak si dres po zápase vymění. I já jsem se takhle s Lionelem domlouval.“
Váš sportovní šéf Rudi Voller však reagoval po zápase na tuto výměnu dost důrazně.
To je pravda a já se mu ani nedivím. Vždyť se do něj pouštěla německá média a nějak reagovat musel. V Německu se rozebírá každá drobnost a takováhle bublina, která se kolem toho udělala, je pro ně pořádným soustem. Ale to tady k fotbalu prostě patří a je to v pořádku.
V kabině tedy žádné dusno kolem této situace nebylo?
Vůbec ne. Bavili jsme se o tom v naprostém klidu.
Takže vám ani nevadí, že místo ve vašem domě bude viset dres Messiho u někoho úplně cizího?
A víte, že ani ne? Od Rudiho to byl skvělý nápad. Samozřejmě že dres Messiho by měl i pro mě velkou cenu a chtěl jsem si jej doma vystavit, ale když přišel Voller s nápadem dát jej na dobročinné účely, tak mě hned napadlo, co s ním udělám.
Povídejte.
Vloni v létě mě pozval Karel Rachůnek na benefici svých hokejových kamarádů v Uherském Hradišti, kde mám domov. Karel tam na dobročinné aukci získal můj dres. Já chtěl získat jeho, ale prostě tam byli silnější „konkurenti“. Dlouho jsme si ten večer s Karlem povídali a snad mohu říci, že jsme se i skamarádili. Bavili jsme se také o tom, že by chtěl pomáhat potřebným, a vzpomněl návštěvu Domova zdravotně postižených na Velehradě, kde den před beneficí s kamarády byl. Za ten večer jsem poznal, že má velké srdce. Chtěl jsem proto na příští benefici jeho dres určitě získat. Jenže přišla zářijová tragédie, kdy Karel Rachůnek spolu se všemi spoluhráči z hokejové Jaroslavle zahynul, a mě v ten den přepadl velký smutek. Řekl jsem si, že to jeho velké srdce musí žít dál. No a na toto jsem si vzpomněl, když Rudi mluvil o dobročinnosti. Dal jsem tedy dres do aukce v jedné z nejsledovanějších televizních show v Německu a výtěžek přidám k částce, kterou Karlovi kamarádi vyberou letos a která půjde právě handicapovaným z Domova zdravotně postižených na Velehradě, který je kousek od Hradiště. K tomu ještě přidám výtěžek z akce, kterou chystám s kamarády v rámci mé fotbalové školy v červenci v Hluku.
Letos se chystá tedy další Rachůnkova benefice?
Ano. Jsem v kontaktu s Karlovými kamarády, kteří připravují benefici věnovanou jeho památce a větší charitativní projekt spojený právě s Velehradem. Benefice by měla proběhnout v sobotu 2. června u nás ve Starém Městě a Karlovi hokejoví kamarádi se v ní utkají se Slavojem Houslice. Utkat se se známým týmem seriálu Okresní přebor bylo jeho přání. 2. června však bude vrcholit příprava na EURO, a tak se benefice letos nebudu moci zúčastnit. Proto tam pošlu alespoň výtěžek ze zmiňované aukce Messiho dresu.    
Co myslíte, že by na váš záměr řekl majitel barcelonského dresu, Lionel Messi?
To samozřejmě nevím, ale pokud bude při odvetě v Barceloně příležitost, tak mu o tom řeknu a zkusím jej požádat, jestli by na ten dres nedal svoje věnování. Problém je v tom, že on nemluví ani anglicky a samozřejmě ani německy.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace