Michal Daněk: Chci znovu na ligový kolotoč

Michal Daněk: Chci znovu na ligový kolotoč
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 14 / 01 / 2015

Když se Dušan Melichárek rozhodl, že své brankářské zkušenosti chce ještě zužitkovat mezi třemi tyčemi mimo Slovácko, klub velmi rychle zaplnil místo aktuální dvojky neméně zkušeným Michalem Daňkem, jehož příchod na půlroční hostování s následnou opcí dotáhl během pátku. V sobotu tak mohl vzniknout rozhovor s první novou tváří slováckého ligisty. Vznikal zajímavě, protože Michal Daněk pospíchal po tréninku na vlak, který jej odvezl za rodinou do Ostravy, a tak otázky padaly při cestě autem na staroměstské nádraží. Přesto zkušený gólman odpovídal ochotně a bylo z něj cítit, že ví, v jaké situaci je a proč do Slovácka přichází. 
Michale, jak se stane, že gólman se stopadesátkou ligových startů, v nejlepším fotbalovém věku, který nasbíral zkušenosti v řadě ligových celků, který si vyzkoušel anglickou kopanou a stál u zrodu evropské Plzně, naráz pouze trénuje v rodném Hlučíně a jen vyhlíží další fotbalovou příležitost?
Sám nevím. Asi měly Budějovice, kde jsem byl naposled v ligovém angažmá, jiné představy. Nakonec se mnou rozvázaly smlouvu. První půlrok, kdy jsem u nich už nebyl žádaný, jsme se domluvili na hostování v druholigových Bohemians Praha a po návratu z Bohemky jsme se domluvili na ukončení spolupráce.
Proč jste tu spolupráci ukončil? Měl jste to z rodného Ostravska daleko?
Ne, ne, já tam měl pořád platnou smlouvu, ale ta spolupráce prostě přestala fungovat. Už bych se k tomu ani nechtěl vracet. Prostě jsem přistoupil na ukončení smlouvy a čekal na nabídku, která ale nepřišla. Půl roku jsem tak byl bez angažmá a během něj jen trénoval v Hlučíně, který mi to umožnil a já jsem mu za to velmi vděčný.
Takže nabídka na aktuální dvojku ve Slovácku přišla vhod. Nevadí vám, že při svých zkušenostech budete krýt záda mladému Hečovi?
Volal mi trenér, se kterým jsem měl rozmluvu, a vím, s čím do Slovácka přicházím. Už to asi nemůžu brát jako restart kariéry, protože mi je jednatřicet let, ale je to další šance a ve fotbale nikdy nevíte, co se může stát. Nikdy se nemá říkat nikdy a jsem rád, že jsem po půl roce dostal možnost znovu se vrátit do ligového kolotoče.
Všiml jste si Slovácka, když jste cestoval po fotbalových vlastech českých?
Ať jsme tady spávali s Baníkem nebo Plzní nebo Budějovicemi, tak se mi město při procházkách velice líbilo. Sice jsem v prvním týdnu neměl čas do města zavítat, protože dril, který je na programu na začátku přípravy vždy, je velice náročný. Navíc po půl roce trénování s třetiligovým klubem to na sobě prostě cítím, takže jsem byl jen na hotelu a změny ve městě jsem neměl možnost vypozorovat. K horšímu se ale určitě nezměnilo. (úsměv)
Já jsem měl ale na mysli spíše fotbalové Slovácko. Jak hodnotíte spoluhráče a sledoval jste jeho výsledky, příp. herní vzestup a formu?
Na hodnocení je zatím brzy, ale kluci jsou tady naprosto v pohodě. A pokud jde o to sledování výsledků, tak jsem Slovácko sledoval stejně jako jakýkoliv ligový klub. Samozřejmě ligové výsledky znám, ale že bych sledoval zápasy Slovácka třeba v televizi? To ne.
Když přišla nabídka ze Slovácka, sbíral jste si o něm hned nějaké reference a máte v kabině někoho, s kým jste se na své fotbalové dráze potkal?
Znal jsem se s Tomášem Radou a pokud jde o reference, tak ty nebyly potřeba. Já jsem se prostě rozhodl a nabídka Slovácka mě jednoduše oslovila.
    

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace