Michal Kadlec: Byl to zápas o jednom gólu

Michal Kadlec: Byl to zápas o jednom gólu
Foto: 1.FC Slovácko  /  Michal Kadlec dovedl Slovácko do konce první poloviny soutěže s kapitánskou páskou na rukávu
Uherské Hradiště Sport 30 / 01 / 2021

Vlastimil Daníček stále laboruje se zraněním, a tak si kapitánskou pásku navlékl Michal Kadlec, který uzavřel první polovinu soutěže se Slováckem na historicky nejlepším čtvrtém místě.

Do utkání jsme určitě nevstoupili dobře. Budějovice nás dobře napadaly a přehrávaly. Nedostávali jsme se k odraženým míčům a pak nám chyběla výstavba hry. Závěr první půle už byl lepší, ale musíme poděkovat Víťovi (Nemravovi - brankář 1.FC Slovácko), který zlikvidoval nájezd budějovického Mršiče. Ve druhém poločase to už byla spíše nakopávaná než fotbal a obě mužstva měla dobře organizovanou defenzívu, a tak v ofenzívě soupeři moc nedovolila. Dnes to bylo o jednom gólu a ten se nepodařilo vstřelit nikomu. Remíza je zasloužená.

Máte za sebou velkou porci zápasů v krátkém časovém období. Připomněl jste si tak vaše působení v Bundeslize a v Lize mistrů. Jak se cítíte kondičně?

Já se cítím dobře, ale z pozice stopera toho zase tolik nenaběhám jako střední záložník či krajní hráči. U mě je to spíše o tom nebýt "nakřápnutý", zraněný a cítit se dobře. A já se teď dobře cítím. 

V historii klubu držíte po polovině soutěže nejlepší umístění. Užíváte si to a není vám líto, že u toho nemohou být i fanoušci?

Máme za sebou super půlku sezóny, ale když budeme na sebe i kritičtí, tak jsme mohli mít bodů více. Mrzí nás hlavně zápasy s Pardubicemi a v Brně. Také doma se Spartou to byla zbytečná porážka. Samozřejmě mrzí, že u toho nemohou být fanoušci, protože právě v takových zápasech, jako byl dnes, vás mohou hnát za vítězstvím. Mrzí nás ale také, že na stadion nemohou ani rodinní příslušníci. Když byl můj syn na fotbale poprvé, tak jej ještě nevnímal. Teď už by si jej užil jinak a na stadion nemůže.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace