Michal Kadlec odstartoval svůj kemp velkolepě

Michal Kadlec odstartoval svůj kemp velkolepě
Foto: sal
Hluk Sport 11 / 07 / 2012

Sedm desítek malých fotbalistů hltá na Slovácku fotbalovou latinu

Slovácko má už kompletní fotbalovou nabídku. Vedle prvoligového klubu zažil v sobotu svoji premiéru Fotbalový kemp Michala Kadlece. Se skvělou myšlenkou fotbalové náplně prázdninového času mladých fotbalistů přišel Aleš Zlínský. Sám mám malého syna, který se věnuje fotbalu, a když jsme byli vloni na výletě s rodinou, tak jsem přemýšlel, co s ním za rok udělám, jestli jej pošlu někam na tábor... No a pak mě napadlo, proč neudělat vlastní fotbalový tábor, když mám trenérskou licenci A a navíc mám řadu kamarádů mezi trenéry Slovácka. Když k tomu přidám výborné podmínky v Hluku, kde žiju, tak bylo vlastně rozhodnuto, popisuje zrod myšlenky hlavní organizátor, který ji však ještě více rozvinul. Znám se s Michalem Kadlecem, a tak jsem mu nabídl, jestli by tuto školu nezaštítil svým jménem. Jemu se ten nápad zalíbil, a tak jsme ji začali připravovat.
Přípravy vyvrcholily v červenci, kdy se na tréninkový kemp sjelo téměř sedmdesát malých fotbalistů z celé republiky. Byl jsem na kempu Petra Čecha a chtěl jsem vědět, jestli to bude tady jiné, těšil se na sedm dní s kulatým nesmyslem Jindřich Slavíček, který kope za žáky Vlkoše a Kyjova. O tom, kam malí fotbalisté o prázdninách vyrazí, ale rozhodují rodiče, a tak poslední slovo patřilo Jindřichovu otci. Na fotbalových kempech je pro děti aktivnější vyžití než na běžných táborech. Navíc, když se kluci chtějí fotbalu věnovat, tak jim to do budoucna něco určitě dá. Minimálně že se potkají s kluky, kteří jsou naladěni na stejnou fotbalovou notu. Navíc, kemp Petra Čecha byl v Praze, kdežto teď to máme od nás kousek, takže to bylo lehké rozhodování, potvrdil otec Jindřicha Slavíčka.
A pro kluky byl nachystaný skutečně ostrý start. Hned v úvodu se setkali nejen s Michalem Kadlecem, ale také s jeho spoluhráči z reprezentace Theo Gebre Selassiem a Milanem Petrželou, které na Slovácko doprovodil dokonce manažer české reprezentace Vladimír Šmicer. Jsem rád, že kluci mé pozvání přijali, a stejně jsem rád, že se našlo tolik malých fotbalistů, kteří chtějí ve svém sportu růst. Měli jsme s Alešem připravenu variantu, že pokud nedosáhneme určitého počtu dětí, tak školu zrušíme, ale ona byla během snad tří týdnů zcela zaplněna. Program, který jsme pro ně připravili, jim určitě do budoucna dá nové zkušenosti a dovednosti, aby bylo za pár let do reprezentace z čeho vybírat, radoval se z úspěšného startu kempu Michal Kadlec, který strávil s malými fotbalisty nejen část soboty, ale i celou neděli, kdy jim radil přímo na hřišti a přidal jim do fotbalového života i vlastní zkušenosti. Program školy se však bude odehrávat především na hřištích. S kluky budeme zdokonalovat hlavně individuální dovednosti. Hru jeden na jednoho, techniku práce s míčem, tedy prvky, kterými se prosazuje například Barcelona a které jsou pro děti nejdůležitější. Navíc máme ve svém trenérském kolektivu i trenéry, kteří prošli stážemi např. i v té Barceloně, přiblížil konkrétní náplň sedmi dnů Zlínský, jemuž s přípravou školy a materiálním vybavením pomohla také Kadlecova agentura Sport Invest, jejíž šéfové se přijeli na rozjezd školy osobně podívat.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace