Michal Kadlec: Připraveni na sezónu jsme dobře

Michal Kadlec: Připraveni na sezónu jsme dobře
Foto: Aleš Mazúrek  /  Kapitán 1.FC Slovácko věří, že tým je na sezónu připraven.
Uherské Hradiště Sport 30 / 07 / 2022

Kapitán 1.FC Slovácko Michal Kadlec odcházel z kabiny slovinského klubu Šobec Lesce po závěrečném utkání herního kempu pod slovinským Triglavem mezi posledními. Byla na něm vidět únava z devadesáti minut pod rozžhaveným poledním sluncem, a tak pozápasovou regeneraci neošidil.

Máte za sebou další letní přípravu. Možná poslední v kariéře. Jste rád, že ji v tom horku, které panovalo po celou dobu slovinského soustředění, máte za sebou?

Samozřejmě jsem rád, že ji mám za sebou, ale hlavně jsem rád, že jsem ji celou odtrénoval bez zranění. Myslím, že celý tým je v pohodě, a snad to tak vydrží i v příštím týdnu. Hotel byl vynikající, terény výborné a počasí si teď v Evropě nikde nevyberete. Celou přípravu jsme neprohráli, což je také pozitivní. Hráli jsme proti kvalitním soupeřům, ať už turecký Trabzonspor nebo poslední zápas s izraelským Ashdodem byl také velmi kvalitní. Celkově tedy panuje spokojenost, ale pocit z přípravy potvrdí až úvodní ligový zápas v Brně a pak první duel v evropských pohárech.

Kádr rozšířil Trávník, Kozák, Brandner, Sinyavski, Doski... Začlenili se do týmu a zapadli do kabiny?

Určitě ano. Jeden z volnějších víkendů jsme využili ke stmelovací večeři. Tady ve Slovinsku jsme měli na raftech adrenalinový teambuilding... Ta otázka by měla ale mířit spíše k novým klukům, jak se oni cítí. Zapadnout do naší party ale není nic složitého. Naopak. Pohoda v týmu je do značné míry založena právě na skvělé partě, kterou ve Slovácku máme už dlouho. 

Ve Slovinsku jste hráli s tureckým mistrem, maďarským druholigovým Budafoki a na závěr s šestým týmem izraelské ligy. Byl ten úvodní zápas s Trabzonsporem skutečnou generálkou a nejtěžší prověrkou?

To je těžké říci. Také Izraelci hráli výborně na míči, v týmu měli rychlostní typy. S Trabzonem to byla důležitá prověrka, ale stejná prověrka to byla i v závěrečném zápase s Ashdodem. Jen Budafoki bylo slabší. Zase jsme ale chtěli za každou cenu vyhrát... Jeli jsme sem za kvalitními soupeři a ty jsme měli. Uvidíme, jak dokážeme formu prodat v lize a Evropě.

Kde jste sledoval pondění los kvalifikace Evropské ligy a prožíval jste jej?

Přiznám se, že jsem jej nesledoval a nechával to tak nějak plynout kolem mě. První zprávy mluvily o Dánech a Kypřanech, pak mně to telefonicky vysvětlil tiskový mluvčí Marek Jurák, že je to skutečně Fenerbahce a Kyjev. Samozřejmě jsem rád, že to takhle vyšlo. Jde sice možná o těžší los, ale určitě atraktivnější. Viděli jsme jejich čtvrteční vzájemnou bezbrankovou remízu 0:0, ve které se mně zdálo Fenerbahce přece jen o kousek lepší. Dnes se ale fotbal celkově vyrovnává, což je vidět na výsledcích nejen v kvalifikaci Evropské ligy, ale i Konfereční ligy. Zápasy nemají favorita. Naší malinkou výhodou může být, že soupeře budeme mít možnost trochu více načíst a připravit se na něj. Samotný zápas bude výjimečný a my budeme chtít uspět, abychom neopakovali loňský rok, kdy jsme vyšli s Plovdivem naprázdno. Letos chceme postoupit a zahrát si skupinu nějakého evropského poháru. 

Před tím vás ale čeká ligová premiéra proti nováčkovi soutěže na brněnské Srbské. Už jste si o Zbrojovce stihli něco říci?

Na to bylo ještě brzo. Připravovali jsme se na soupeře, které jsme měli na soustředění. Na Brno se budeme připravovat po návratu na Slovácko a volnu, které jsme dostali. Myslím, že informací bude dost a na ligovou premiéru se připravíme dobře.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace