Michal Kadlec: Sezóna mě hrozně baví

Michal Kadlec: Sezóna mě hrozně baví
Foto: Facebook Michal Kadlec  /  Hned po utkání vypukly v kabině Slovácka oslavy postupu do kvalifikace Konferenční ligy UEFA
Uherské Hradiště Sport 16 / 05 / 2021

Když se před třemi lety vracel po třinácti letech na Slovácko, asi ani nesnil, že jednou bude s klubem, který jej vyslal do fotbalového světa, slavit postup do evropských pohárů.

"Omluvte mě, že nemám moc hlas. Po zápase jsme si pořádně zakřičeli a už si ani nepamatuji, kdy jsme takhle slavili remízu," začal s úsměvem pozápasovou zpověď kapitán týmu Michal Kadlec.

Když jste se vracel před lety domů, napadlo vás, že byste si ještě mohl zakopat v dresu Slovácka evropské poháry?

Tak vysoko jsem nemyslel. Zpočátku jsme měli za cíl záchranu, pak hrát klidný střed a teď hrajeme nahoře. Je to super práce celého mužstva, realizačního týmu a všech lidí v klubu. Slovácko je rodinný klub a držíme při sobě.

Ve své kariéře jste hrál Ligu mistrů i Evropskou ligu. Co říkáte na novinku UEFA v podobě Konferenční ligy? Není to spíše třetiřadá soutěž?

Sám jsem na to zvědavý. Po očku jsem se díval, jaké kluby tam mohou být, a některé jsou opravdu zajímavé. Nechybí tam kluby z Anglie, Španělska, Německa... Samozřejmě, že je otázka, jak se k tomu kluby postaví.

Který z těch klubů vás zaujal nejvíce?

Podle výsledků turecké ligy by tam mohl být i Fenerbahce.  

Před sezónou to vypadalo, že tahle sezóna je vaší poslední. Změnil na tom něco současný úspěch Slovácka?

Zatím jsem nepodepsal. (úsměv) Jednáme ale a pokud bude zdraví dál sloužit, tak je to na dobré cestě. Sezóna mě hrozně bavila a mužstvo si neskutečně sedlo. Navíc jsem chtěl, aby mě syn viděl na hřišti, jako jsem vídával svého tátu. Kvůli pandemii mě neviděl skoro vůbec. Navíc příští rok bude z toho mít větší zážitek. Zatím u televize křičí Táta gól a já mu musím vysvětlovat, že jako obránce góly moc nedávám. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist