Michal Kadlec: VAR dal konečně za pravdu i nám

Uherské Hradiště Sport 22 / 12 / 2021

Michal Kadlec provedl své spoluhráče s kapitánskou páskou na rukávu mimořádně náročným, ale také mimořádně úspěšným rokem 2021. Ke třem bodům je přivedl i v posledním zápase kalendářního roku, i když se vítězství nad Jabloncem nerodilo lehce.

Utkání se mně hodnotí dobře, protože jsme jej nakonec vyhráli 2:1 a před zimní pauzou jde o velmi důležité vítězství. Po něm se nám bude lépe regenerovat a také lépe vstupovat do zimní přípravy. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, ale z jediné nebezpečné situace jsme inkasovali. Vstřelili jsme jen jeden gól a byl z toho nerozhodný poločasový výsledek. Druhý poločas se mi hodnotí těžce. S fotbalem už to mnoho společného nemělo a viděl to určitě i divák. Na hřišti se pořád padalo, spousta soubojů, neuznané góly... Stále se jen dohadovalo, kdo má větší pravdu. Dnes nám dal konečně za pravdu i VAR, když odvolal góly z ofsajdu. Kdyby tu dnes nebyl, tak bychom asi 3:2 prohráli. V opačné roli jsme ale letos byli několikrát. Pro všechny je to složitá situace. Nejdůležitější je ale dnes naše výhra.

Když jablonecké střely mířily do sítě, myslel jste si už v tu chvíli, že jde o ofsajdy?

U prvního gólu Považance moc ne. Bylo to po autu a zkoumalo se tam asi více věcí. U druhého Kratochvílova jsem si byl jistý více. Stál tam hráč před Filipem Nguyenem a hned jsem se ptal pomezního, proč praporek nezvedl. Dnes už rozhodčí ale spoléhají na VAR a raději praporek nezvednou. Pak se dlouze zkoumá a na hřišti je zbytečná nervozita.

Necítil jste v posledních týdnech, že už je toho přece jen hodně?

Na každého dojde v sezóně těžší chvíle. Když ale vezmu zápas v Budějovicích, tak tam jsme byli jasně lepší a zkrat, který jsme tam předvedli, se prostě nesmí stát. S Plzní jsme byli celý zápas lepší, ale přesto prohráli. Někdy to tak ale bývá. Už z vašich otázek je zřejmé, jak je Slovácko dnes vnímané. Dříve by nikomu prohrané zápasy nepřišly divné. Porážku s Plzní by třeba brali jako normální. My jsme ale byli naštvaní, protože jsme cítili, že máme na víc a mohli jsme mít bodů ještě více. I z Jablonce byl dnes v prvním poločase cítit respekt a vlastně jen bránil. My jsme si ale takovou pozici vydobili a chceme v ní pokračovat i nadále.

Je pro vás motivací vmáčknout se ještě třeba i mezi Slavii, Plzeň a Spartu?

Samozřejmě, že je to naší motivací. Bodový odstup není velký a sledujeme týmy jak nad sebou, tak i pod námi. Vezměte třeba Baník. Když máme tolik bodů, tak by bylo ovšem škoda jaro prospat. Je to podobné, jako když jsme výhru nad Spartou znehodnotili prohrou a zkratem v Budějovicích. Podobně nechceme znehodnotit na jaře celý podzim.

Po odchodu Klimenta se mluvilo o tom, kdo jej nahradí. Objevil se Václav Jurečka s desíti brankami. To je slušená náhrada, nemyslíte?

Jsem za Vencu rád, protože takový typ útočníka, který na sobě pracuje, mám rád. Dříve se potýkal se zraněními, nastupoval i v záloze... Přístupem k přípravě, kdy si přidává, a také prací pro tým si ale říká o respekt. I když si myslím, že těch branek mohl mít ještě daleko více. Po Klimentovi se opravdu hledal útočník a možná někdo sázel třeba na Ondru Šašinku nebo na Rigiho Ciciliu, i když ten dal také dost gólů. S Vencou možná počítal málokdo, ale on svojí pílí a prací dokázal, že góly dávat umí. Důležité je, že to pomáhá i mužstvu. Doufejme, že mu to bude stejně padat i příští rok.

autor: Aleš Mazúrek