Michal Trávník: Asi jsme měli k vítězství o kousek blíž

Michal Trávník: Asi jsme měli k vítězství o kousek blíž
Foto: Martin Otto  /  Michal Trávník se v závěru sezóny dostal do dobré formy.
Uherské Hradiště Sport 22 / 05 / 2023

Michal Trávník se v závěru sezóny dostal do dobré formy. Sobotní zápas s Olomoucí byl pro něj rozloučením s fanoušky Slovácka. Jako kmenový hráč Sparty v úterním zápase nemůže nastoupit.

Byl to klasický zápas s Olomoucí. Vyrovnaný, soubojový... Myslím si, že jsme měli více vyložených šancí, a proto se k nám mohlo vítězství přiklonit. Bohužel se nám nepovedlo dotáhnout zápas do vítězného konce. Skončilo to remízou a pro nás je o to větší škoda, protože jsme v poločase vedli a věřili jsme, že zápas už dotáhneme. Bohužel jsme dostali gól ze standardky a pak i z jednoduchého nákopu. Tyto situace jsme nezvládli.

Jak moc vás mrzí, že se Spartou nebudete moct hrát?

Počítal jsem s tím, už když jsem ze Sparty na Slovácko přicházel. Čeká mě poslední kolo a doufám, že domácí zápas se Spartou kluci zvládnou a pak se ještě o čtvrté místo popereme.

Co znamená pro konečné umístění a boj o čtvrtou příčku remíza s Olomoucí? Bohemka má možná v posledních dvou kolech výhodnější los.

Opticky to vypadá, že má lepší los a výhodu. Může se stát opravdu všechno. Musíme se dát rychle dohromady a pokusit se o tu čtvrtou příčku. Nic jiného nám stejně nezbývá.

Zdá se, že jste na konci sezóny chytil formu. Optimální pohodu jste našel až na poslední zápasy?

Máte pravdu, že až teď se cítím dobře. Vím, že v průběhu sezóny to nebylo optimální. Věděl jsem, že když na Slovácko půjdu, tak to nějaký čas může trvat, než se trochu chytnu. Někdy to tak ve fotbalovém životě chodí. Jen doufám, že už se mně teď bude dařit a po sezóně budu vědět co nejdřív, kde budu pokračovat. 

Jaké jsou pro vás varianty a je mezi nimi i možnost pokračování na Slovácku? Sparta za vás bude jistě chtít hodně peněz...

Variant je asi dost. Těžko v tuhle chvíli něco říkat, protože se bude všechno řešit opravdu až po sezóně. Určitě mezi těmi variantami může být i pokračování na Slovácku, ale já k tomu v tuto chvíli opravdu nemůžu říct víc. Uvidíme. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist