Michalčíková přepsala dějiny, má zlatý double

Uherský Brod Sport 18 / 06 / 2015

Bravo! Dvanáctiletá Štěpánka Michalčíková ze Spartaku Uh. Brod  (na snímku) je první plavkyní od Olšavy, která vybojovala titul mistryně republiky. Zlatý double vybojovala na šampionátu ve Zlíně, kde dohromady získala pět medailí! To vše navíc v nových oddílových rekordech.
Michalčíková se postavila na start šesti disciplín a opět potvrdila, že mezi dvanáctiletými jen těžko hledá konkurenci. „Je to fantazie. Štěpánka vyhrála prsařskou stovku i dvoustovku, druhá byla na motýlkářské dvoustovce a polohovce na čtyři sta metrů. Bronz pak přidala na poloviční trati,“ prozradila Renata Krůželová z uherskobrodského oddílu. Jen na 400 m volný způsob pro Michalčíkovou, která aktuálně reprezentuje Zlínský kraj na hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni, skončila bez medaile na čtvrtém místě.
Ve stejné kategorii se ještě představila Jana Mošťková, která v novém osobním rekordu skončila čtrnáctá na 100 m prsa.
Brno bylo dějištěm mistrovství republiky třináctiletých a pod Špilberkem měl Spartak jen jedno želízko v ohni. Šárka Kadlecová skončila na 100 m prsa v osobním rekordu jedenadvacátá. Brány šampionátů vždy odemkne 24 nejlepších v jednotlivých plaveckých stylech.

autor: ceh, kru