Mika jde na operaci, EURO nestihne. Nahradí ji sestra?

Mika jde na operaci, EURO nestihne. Nahradí ji sestra?
Foto: Archiv rodiny  /  Ostřílená Kristýna Mika si další start na evropském šampionátu nepřipíše. Aspoň zatím.
Uherské Hradiště Sport 26 / 11 / 2020

Její reprezentační bilance je oslňující, odehrála několik evropských i světových šampionátů, v dresu se lvíčkem na prsou odehrála 146 zápasů, ve kterých nastřílela 185 branek. Jenže na lednovém mistrovství světa v Dánsku se neobjeví. Kristýnu Mika, odchovankyni HC ITS Uherské Hradiště, totiž čeká artroskopie kolena.

„Ještě v letní přípravě jsem se cítila skvěle, snad vůbec nejlépe za celou dobu, co dělám házenou. S návratem k házenkářské zátěži po koronavirové pauze jsme ale začala cítit, že koleno není v pořádku, a stále se to zhoršovalo,“ posteskla si pro svazový web Mika, rozená Salčáková, která operaci kolena podstoupila před devíti lety. Kvalitní péčí a regenerací jej udržovala ve výborné kondici, ale jarní stopka kolenu paradoxně nejspíš neprospěla.

Zkušená reprezentantka už vynechala zářijový kemp v Zubří, který byl nakonec kvůli koronaviru stejně předčasně rozpuštěn. S lékaři ve Francii, kde žije a hraje za klub ATH, zkusila konzervativní léčbu krevní plazmou a zdálo se, že je to správná cesta. „Cítila jsem se fakt dobře, individuální kondiční příprava mi nedělala problémy. Když jsme se ale vrátila k házenkářským tréninkům, bylo zle. Koleno se mi dokonce několikrát zcela zablokovalo,“ svěřila se Mika, kterou bolestivé zranění trápí v každodenním životě. Už se proto těší, až ve Štrasburku podstoupí artroskopii, bez házené zůstane půldruhého měsíce.

Na vrcholné házenkářské akci se tak neobjeví poprvé od roku 2012. „Moc mě to mrzí. Jelikož koleno řeším od září, myslela jsem si, že jsem s tím už srovnaná, už jsem si to oplakala, ale stále je to ve mně,“ přiznává třiatřicetiletá drobná křídelnice. Jedinou útěchou jí je skutečnost, že místo ní byla do přípravného kempu v Chebu povolána její sestra Martina Přikrylová. „Jsem za ni šťastná, za své výkony si to zaslouží. Myslím, že je to pro ni i takové zadostiučinění, že má možnost se připojit k přípravě nároďáku. Moc ji fandím, aby se do nominace na EURO probojovala,“ uzavřela Mika s nadějí, že na palubovku v dánském Herningu nakonec jedna „Salčáková“ vyběhne.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace