Mikloviče nikdo neulovil, bombarďák zůstává ve Strání

Mikloviče nikdo neulovil, bombarďák zůstává ve Strání
Foto: František Tureček  /  Luboš Miklovič je divizním králem střelců, soupeřům nasázel 34 branek.
Strání Sport 05 / 07 / 2024

Až jednou dá Zelničkám sbohem, není vyloučené, že mu ve Strání postaví sochu. Bombarďák Luboš Miklovič je miláčkem fanoušků, klenotem, jaký klubu dlouho chyběl. Je osobností v kabině i na hřišti, přirozený lídr. Za dvě sezony navíc nasázel do sítí soupeřů 59 gólů a lví měrou se zasloužil o historický postup do MSFL.

„Když jsem do Strání přicházel, slyšel jsem, že kabina nefunguje, je tady špatný kolektiv. Nevím, jestli to byla pravda, ale dva roky máme fantastickou partu, Tonda (Antonín Popelka mladší, předseda klubu - pozn. autora) je skvělý člověk, všechno funguje jak švýcarské hodinky. Je tady areál s perfektním zázemím, včetně regenerace, které mnohdy nemají ani třetiligové týmy. Na tak malou dědinu, o které někteří soupeři ani neví, kde leží, je úžasné, co jsme dokázali,“ prohlásil zkušený slovenský forvard, který do Bílých Karpat přišel v červenci 2022. Klub si jej vyhlédl v týmu OFK Trebatice, ve čtvrté slovenské lize nasázel 25 branek. A ve Strání trefili jackpot!

Miklovič totiž střelecké kopačky po cestě neztratil. V krajském přeboru naopak normu zopakoval a v divizi dokonce ještě vylepšil, když se možná postaral o historický divizní zápis. Králem střelců se stal s 34 góly. Jestli jde skutečně o rekord, možná dohledají na FAČR, každopádně z dostupných informací pokořil stávající maximum Radovana Lokšy z Nového Jičína, který v sezoně 2016/17 zaznamenal 31 branek.

„Útočníkem jsem přitom nebyl od malička, hrával jsem obránce nebo středního záložníka. Až poslední rok v dorostu mě posunuli na hrot, asi jsem trošku zlenivěl. Když zjistili, že mi to tam padá, tak už mě tam nechali,“ usmívá se třicetiletý snajpr, který v právě skončené sezoně v průměru skóroval každých 78 minut. Jeho podpis nese 40 procent všech gólů Strání. „Styl hry mi vyhovuje, trenér ví, co mám rád. Snaží se mi na hřišti vyhovět,“ říká Miklovič.

Svůj střelecký účet završil v derniéře proti Baťovu, jeho trefa udělala symbolickou tečku za postupovou sezonou. A nemuselo zůstat jen u ní. „Mrzí mě, že jsem nepřidal další. Šance jsem měl, jednou trefil tyč. Střelecká koruna je třešničkou na postupovém dortu,“ uvedl borec, který až do posledního kola sváděl souboj s bzeneckým Petrem Kasalou, jenž nakonec zůstal o tři trefy zpět. „I kdyby vyhrál, tak mi to vůbec nevadí. Je to velký borec, několikrát jsme si psali. Co jsme dokázali, je úžasné,“ zdůraznil Miklovič. Se střeleckou erupcí v divizi nepočítal. Když v kraji nastřílel 25 branek, dával si nižší individuální cíle. I spoluhráči jej tipovali maximálně na 20 gólů, metu však pokořil už na podzim. „Na jaře mi ale trošku střelecký prach zvlhl, hodně šancí jsem zahazoval. I tak jde ale o fantastické číslo, to jsem vůbec nečekal,“ diví se sám sobě.

Největší emoce zažíval v Nových Sadech, kde tři kola před koncem rozhodl hattrickem o postupu do MSFL. „V zápase jsme pečetili titul, v 88. minutě jsem si na hřišti i trošku poplakal. Hodně mě to vzalo, dát hattrick v zápase, kdy chcete vyhrát a potvrdit postup, to bylo nádherné,“ svěřil se Miklovič.

Snapjr jeho kalibru je nedostatkovým zbožím. A tak není divu, že mu nad hlavou svištěla přestupová lasa. „Opravdu jich bylo hodně, měl jsem toho plnou hlavu, těžko jsem se soustředil na fotbal. Přišla i nabídka z druhé české, třetí slovenské nebo poměrně vysoké rakouské ligy. Odolávat je těžké, zvlášť když podmínky jsou výrazně lepší. Ale tady mě doslova milují, cítím se tady dobře a hlavně se chci věnovat sedmiletému synovi, nechci být od něj pryč. S otcem taky vedeme firmu,“ potvrdil setrvání na Zelničkách. Třetí ligu si zahraje poprvé v životě, už se těší. „Věřím, že navážeme na dobré výsledky, abychom se v posledních kolech nestrachovali o záchranu. Zabojujeme o klidný střed tabulky,“ burcuje Miklovič.

Tagy článku

TOPlist