Mikulec a spol. outsidery nešetřili

Dolní Němčí Sport 12 / 12 / 2012

Dolněmčané přepisují dějiny, vedou III. ligu!

Bravo! Stolní tenisté Dolního Němčí poprvé v historii klubu „táhnou“ dvanáctičlenný peloton třetí ligy. Na všechny soupeře se dívají pěkně z vršku. Pozici lídra si vybojovali na domácí půdě, kde doslova smetli olomoucký Neředín a Přerov. Ve výtečné formě se opět předvedli Ivo Mikulec a Karel Orlovský, kteří soupeřům nedarovali ani bodík.

Dolní Němčí - Neředín 10:2
Hanáci před zápasem figurovali na třetí příčce od konce, takže jasným favoritem byli domácí, kteří roli od úvodních čtyřher naplňovali.
A Dolněmčané pokračovali ve spanilé jízdě i ve dvouhrách, ve kterých zaváhal pouze hrající kapitán Dušan Kubeš. „I když jsem vedl 2:1, soupeř se zvedl, vynutil si pátý set a v koncovce mě přetlačil,“ posteskl si Kubeš, který závěrečný set prohrál 10:12. A jelikož rychlostí blesku prohrál i své druhé vystoupení, do bodového rance přispěl až na třetí pokus. To už ale bylo de facto rozhodnuto, trio Mikulec, Orlovský, Daněk totiž soupeře vůbec nešetřilo, povolilo mu jen čtyři sety. Body: Mikulec 3, Orlovský 2, Daněk 2, Kubeš, čtyřhry Mikulec, Orlovský a Kubeš, Daněk.

Dolní Němčí - Přerov B 10:2
I záloha Přerova okupuje spodní polovinu tabulky, tudíž se příliš velký odpor neočekával. A papírové prognózy se naplnily. Po čtyřhrách a úvodním kolečku dvouher Dolněmčané vedli 6:0! Až pak domácí Pavel Daněk prohrál s dobře hrajícím Divinou, kterému se ještě poklonil i Kubeš. „Přemožitele naopak stejně jako proti Neředínu nenašel Mikulec ani Orlovský, kteří oba zápasy odehráli v herní pohodě,“ pochválil spoluhráče kapitán Dušan Kubeš.
Dolní Němčí se tak před posledními dvěma zápasy první poloviny soutěže vyhouplo do čela tabulky, byť jen o skóre před Ostravu C. A právě Severomoravané na Mikulce a spol. čekají ve víkendovém dvoukole. „Už si na nás brousí zuby, ale uděláme maximum pro bodový zisk,“ říká bojovně Kubeš. Body: Mikulec 3, Orlovský 2, Kubeš 2, Daněk, čtyřhry Mikulec, Orlovský a Kubeš, Daněk.

1. Dolní Němčí    8    0    1    85:43    25
2. Ostrava C    8    0    1    88:47    25
3. Mokré Lazce B    7    0    2    84:42    23
4. Orlová B    7    0    2    79:42    23
5. Brušperk    6    0    3    82:42    21
6. Vracov    5    0    4    62:69    19
7. Zlín B    4    1    4    69:70    18
8. Havířov C    4    0    5    56:64    17