Milan Heča: Nakonec brát bod musíme

Milan Heča: Nakonec brát bod musíme
Foto: Martin Otto  /  Hrdinou zápasu v Teplicích byl brankář Slovácka Milan Heča, který v závěru utkání zlikvidoval Filovi penaltu.
Uherské Hradiště Sport 18 / 03 / 2024

Brankář Slovácka Milan Heča si na nedostatek práce v Teplicích stěžovat nemohl. Klíčový zákrok předvedl v závěrečné čtvrthodině, kdy vychytal penaltu domácímu Danielu Filovi.

Přestože jste šli v zápase do vedení, tak nakonec si odvážíte bod. Jakou cenu pro vás má?

Podle průběhu celého zápasu bod brát musíme. Vstup do zápasu se nám povedl, ale pak jsme rychle inkasovali. Do osmdesáté minuty a té penalty tam moc šancí na obou stranách nebylo. Bylo to spíše o soubojích mezi šestnáctkami. Před tou teplickou se bohužel ukázalo, že nám chybí větší kvalita v řešení finálních fází akcí. Naštěstí jsme přežili penaltu i závary na samém konci utkání, a proto musíme bod brát.

Po vedoucí brance jste inkasovali po necelých dvou minutách. Byla ta inkasovaná branka dílem menší koncetrace a pogólové euforie?

To si nemyslím, spíše jsme špatně zareagovali na autové vhazování a dostatečně nevyplnili prostory. Tím jsme pustili soupeře do šance a on ji dokázal proměnit.

Neměl jste obavy, že po tom rychlém brankovém úvodu bude těch branek padat v zápase hodně?

To jsem neměl. Spíš jsem doufal, že branku nedostaneme a že nějakou vstřelíme. Šancí ke vstřelení branky jsme si ale moc nevypracovali.

Když byl Fila faulovaný a vzal si hned míč, neproběhlo vám hlavou, že platí nepsané pravidlo, že by faulovaný hráč kopat penaltu neměl?

To vůbec ne. Díval jsem se, kdo si ten míč bere, protože v předzápasové přípravě jsme si nějaké informace říkali a věděl jsem, jak někteří exekutoři penalty kopou.

Nakonec jste bravurním zákrokem penaltu zlikvidoval. Můžete ten zákrok popsat?

Viděl jsem, že míč mně jde na levou nohu, tak jsem ji nechal nataženou, balon mě trefil do holeně a vyrazil jsem jej.

Závěr utkání patři Teplicím, které sázely na nákopy. Bylo těžké uskákat všechny jejich pokusy a udržet aspoň bod?

Nebylo to jednoduché. Teplice mají vysoké hráče, kteří dokáží uhrát nakopnuté balony. Jsem rád, že to kluci dokázali ubojovat a závěr jsme přežili.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist