Milan Petržela: Body z venku nás v tabulce posouvají

Milan Petržela: Body z venku nás v tabulce posouvají
Foto: FK Jablonec  /  K hladkému vítězství na severu Čech přispěl úvodním gólem Milan Petržela
Uherské Hradiště Sport 25 / 02 / 2021

Z Milana Petržely čiší po návratu na Slovácko pohoda a radost ze hry. V posledních dvou zápasech ji dokázal proměnit ve velmi důležité góly.

Když jsem se na Slovácko vracel, tak jsem chtěl udělat pro klub a mužstvo maximum, co mně zdraví a moje schopnosti dovolí. Nebudu lhát. Tohle jsem si ale ani nepředstavoval. Naše mužstvo je prostě dobré, zdravé. Je nás tam hodně zkušených. Sedli jsme si lidsky, fotbalově. Dobré vztahy máme s realizačním týmem i vedením a to všechno je pro fotbal důležité. Zatím to šlape.

Podle výsledku to vypadá na snadný zápas. Jaký byl ale doopravdy?

Bylo to velice těžké utkání na těžkém terénu. První poločas byl vyrovnaný a nám pochopitelně pomohl gól do šatny. Pomohlo nám i vyloučení na začátku druhé půle. Pak už Jablonec míče jen nakopával a to jsme si vzadu dobře pohlídali. Z protiútoků se nám podařilo dát pěkné góly a utkání bylo definitivně rozhodnuto.

Vítězství vás usadilo pevněji na třetím místě tabulky znamenajícím hru o evropské poháry. Začínáte se o nich v kabině bavit?

Nemyslím, že bychom se o tom nějak bavili. Spíš si z toho děláme srandu. Při cestě do Jablonce jsme si ale říkali, že šance na udržení třetí příčky je, tak proč ji nevyužít. Jsme rádi, že se nás drží štěstíčko, a musíme mu i nadále jít naproti.

Měli jste vůbec před sezónou vypsané prémie za postup do Evropy?

Pro všechny v klubu je to překvapení. Slovácko tuším nikdy v historii tak vysoko nebylo. Je to ale realita a myslím, že už se o tom můžeme začít bavit nahlas. Uděláme všechno pro to, abychom se na těch příčkách udrželi, a myslím, že si pak i ty prémie nějak domluvíme.

Kdy jste si začal poprvé uvědomovat, že by mohla být tato sezóna mimořádná?

Když jsme začali vozit body i z venku. Doma jsme bývali vždycky nepříjemní, ale šňůru jsme dokázali natáhnout i na venkovní utkání. Body z venku vás posouvají tabulkou vzhůru.

Slovácko dlouhá léta v Jablonci nevyhrálo. Chtěli jste tuto historii změnit?

Bavili jsme se o tom až po utkání. Navíc vloni jsme tady dostali šestku a měli jsme za to dostat sto tisíc pokuty. Každý zápas je jiný.

Trenér Martin Svědík přiznal, že je pověrčivý. Všímáte si toho?

Vím, že pověrčivý je, ale my se o tom v kabině nebavíme. Trenér mně říkal už po cestě do Jablonce, že je pověrčivý, a proto by chtěl nechat Kácu (Michal Kadlec) kapitánem, přestože se vrátil na hřiště Dáňa (Vlastimil Daníček). Každý má svoje rituály a svoje věci. Já sice pověrčivý nejsem, ale také mám před zápasem navyklé určité věci. Teď nám přinášejí všem ovoce, tak proč je měnit?

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace