Milan Petržela: Fotbal je pořád můj život

Milan Petržela: Fotbal je pořád můj život
Foto: Martin Otto  /  Milan Petržela se stane Legendou mezi fotbalovými legendami
Uherské Hradiště Sport 14 / 11 / 2021

Milan Petržela patří i ve svých osmatřiceti letech k nejrychlejším hráčům ve Fortuna lize. Od zápasu se Spartou bude také hráčem s největším počtem odehraných zápasů v samostatné české lize. Čtyřstým třicátým sedmým zápasem překoná letitý rekord Stanislava Vlčka.

Po úspěšném působení v Plzni přišel váš návrat na Slovácko. Bral jste to tehdy jako zakončení kariéry? A proč Slovácko? Možností jste měl určitě více.

Měl jsem už nějaký věk a Plzeň omlazovala. Nás staré už posílali pryč, a tak jsem si řekl  že už bych směřoval ke konci kariéry. Hlavu jsem měl nastavenou, že chci končit tam, kde jsem začínal, a beru to jako poděkování tomu klubu. 

Musel jste se po návratu do Slovácka měnit i fotbalově? Odborníci říkají, že momentálně jste ochotný vracet se do defenzívy jako nikdy v kariéře.

Určitě ano. Musel jsem se přizpůsobit. V Plzni jsme moc defenzívních úkolů neměli, protože jsme mančafty přehrávali spíše my. Ve Slovácku je to něco jiného. Když přijedeme někam, kde jsme pod tlakem, tak je potřeba hrát i dozadu.

Ze Slovácka vyzařuje skvělá parta. Je podobná jako v Plzni?

Každá parta má své. Na Slovácku máme velkou pohodu. Všichni spolu bezvadně vycházíme a daří se nám i na hřišti. Máme sice starší mančaft, ale to si myslím, že nehraje žádnou roli. Naopak každý víme, co a jak máme dělat.

Zažíváte i na Slovácku srandičky a musíte je obměňovat? Přece jen na dnešní mladé asi funguje něco jiného.

Srandičky zocelují partu. I když to není asi v takové míře jako v Plzni. To je ale možná i dobou. A máte pravdu, že člověk musí vymýšlet něco jiného. Když se sranda opakuje, tak už jí nikoho nepřekvapíte.

V kabině patříte k nejzkušenějším. To je pro vás nová role. Patříte s Michalem Kadlecem k tahounům kabiny?

Je nás víc. Určitě i Petr Reinberk, Standa Hofmann tvoří to jádro, se kterým třeba i trenér probírá, co potřebuje.

Cítíte větší odpovědnost za kolektiv, výsledek, než tomu bylo v Plzni?

Cítím. A hodně se mnou o tom mluví i trenér. Snažím se to plnit co nejlépe.

Svazuje vás ta zodpovědnost, anebo vás ještě více nabíjí?

Jak kdy. Když třeba prohráváme nebo se nedaří, tak si pro sebe říkám, že musím víc zabrat a že to je na mně.

Čtyři sta třicet sedm zápasů. Pomáhá vám dávat si před sebe další výzvy? Jaroslav Šilhavý má i s federální ligou za sebou 465 zápasů, pak je v dáli i magická 500...

Na to číslo se moc nesoustředím. Ale hrát budu chít dál, dokud bude sloužit zdraví a bude i zájem trenéra. Nebudu ale lhát, že v hlavě nemám rekord pana Šilhavého a že někdy v dáli nepošilhávám i po té pětistovce. (úsměv)

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace