Milan Petržela: Při našem vedení jsme zbytečně zalezli

Uherské Hradiště Sport 07 / 11 / 2021

Zápas Milana Petržely v jeho ligových záznamech nesl číslo 436, což znamená vyrovnání rekordu slávisty Stanislava Vlčka. Radost z historického zápisu mu však kalila ztráta vítězství a dvou bodů v tabulce.

Podařilo se nám sice otočit vývoj utkání, ale v závěru jsme se nechali zbytečně zatlačit a Karviné se podařilo vyrovnat. Nakonec to je možná i zasloužená remíza.

Vám nevyšel začátek a ani konec zápasu, kdy jste inkasovali. Co bylo příčinou?

V prvním poločase dali hezký gól vlastně z jediné šance. Do poločasu jsme vyrovnali a byli jsme za to rádi. Po přestávce jsme šli do vedení a místo toho, abychom si zápas pohlídali, byli na míči a Karvinou do akcí nepouštěli, přišlo možná uspokojení. Místo abychom soupeře třetím gólem dorazili, tak jsme jej nechali nadechnout, zalezli jsme a čekali na gól, který nakonec přišel.

Neměli jste v hlavách, že Karviná nemůže po covidu vydržet fyzicky a bude postupně odpadávat?

Trochu jsme se o tom bavili, ale spíše, že by mohla ta druhá půle vyhovovat nám. Když jsme dali na 2:1, tak nám hrál do karet i výsledek. Nevím, z jakého důvodu jsme zalezli a nechali Karvinou rozvíjet útoky. To byla naše velká chyba.

Nedělním zápasem jste vyrovnal rekord Vlčka. Co to pro vás znamená?

Zatím si to moc neuvědomuju. Jsem rád, že se mně vyhýbalo zranění a neměl jsem v kariéře větší problém. Z tohoto pohledu je to číslo vynikající, ale končit se mi ještě moc nechce.

Gratuloval vám už Stanislav Vlček?

Ještě jsem se nedíval pořádně do telefonu, ale možná ani nebude. My teď se slávisty nemáme moc dobré vztahy. (smích v narážce na Krmenčíkovu oslavu gólu Plzni, ve které Petržela strávil jedenáct sezón)

Lákají vás další mety? Třeba pět set ligových startů?

To záleží na zdraví. V pokročilejším věku je člověk přece jen náchylnější na zranění.

autor: Aleš Mazúrek