Milan Petržela: Ve Slovácku chci překonat rekord

Milan Petržela: Ve Slovácku chci překonat rekord
Foto: Martin OTTO  /  Milan Petržela zůstane ve Slovácku i v příští sezóně
Uherské Hradiště Sport 31 / 03 / 2021

Fotbalisté 1.FC Slovácko se po dvoutýdenní karanténě vrátili do ligové soutěže vítězstvím nad Baníkem. Svým výkonem hlavně v prvním poločase dali najevo, že i po vynucené pauze neztratili nic z herní kvality. Svůj významný podíl na současné fotbalové tváři Slovácka má i nejstarší hráč kádru Milan Petržela, který se vrátil do klubu po třinácti letech.

Nebylo tajemstvím, že když jste odcházel z Plzně, tak o vás hodně stál i sousední Zlín. Co tenkrát skutečně rozhodlo o tom, že jste znovu oblékl modrobílý dres?

Zájem Zlína tehdy opravdu byl, ale v mém rozhodnutí nehrály roli podmínky, ale opravdu chuť vrátit klubu, co mně dal v začátcích mé kariéry. Měl jsem ke Slovácku prostě blízko. Znal jsem prostředí, lidi… Věděl jsem, kam se vracím.

Pomyslel jste si, že se po necelých dvou letech budete v tabulce dívat na Plzeň „shora“?

Věděl jsem při odchodu z Plzně, že tým prochází obměnou a že mu bude chvíli trvat, než zase naváží na naše výsledky a úspěchy. Že budeme v tabulce nad ní, to mě ani ve snu nenapadlo.

Ve vzájemném duelu s Viktorií, který Slovácko vyhrálo 4:0, jste byl nejlepším hráčem. Nelitovala Plzeň, že vás pustila a nelákala vás nazpět?

Nějaké zprávy i náznaky se ke mně dostaly, ale nebylo to nic konkrétního. Nabrali mladé kluky a já jim už do toho konceptu nezapadal. Po naší výhře padala slova, jestli bych si návrat ještě dokázal představit. Ale nic konkrétního.

Umíte si tedy představit, že byste se do Plzně ještě vrátil?

Představit si to umím, ale já teď chci především pravidelně hrát a pokusit se překonat rekord v ligových startech (drží jej Stanislav Vlček se 436 starty - Milan Petržela jich má v současnosti 410). V Plzni bych asi už pravidelně nehrával. Ale je to klub, kde jsem působil strašně dlouho a který mám pořád v srdci.

Jste týden po zápase s Baníkem, který jste všichni odehráli v nadsázce řečeno z lůžka. Tedy bez tréninku a větší přípravy. Jak dlouho jste se po tomto zápase dával dohromady?

Ještě dva dny po zápase jsem na tom byl hodně špatně. Covid vzal síly nám všem a pro nikoho to nebylo jednoduché. První poločas jsme odjeli na „morál“, čerpali jsme ještě z touhy, že jsme po dvou týdnech mohli zase hrát fotbal. Navíc proti Baníku. Ve druhém poločase už jsme byli vyšťavení a bojovali jsme spíše srdcem.

Jak moc covid potrápil vás osobně?

Pozitivní test jsem měl a tři dny mně skutečně nebylo dobře. Kašlal jsem, bolela mě hlava a neměl jsem čich ani chuť.

Slovácko těží ze stabilizovaného kádru, který vhodně doplnilo také o vaši zkušenost, navíc pod trenérem Svědíkem, který z vás asi dokáže vymáčknout maximum. Hraje současný tým na hranici svých možností, anebo v něm vidíte ještě prostor ke zlepšení a v čem?

Vždycky se dá něco zlepšovat… Jsme nastaveni na touhu po výhrách, takže trenér nás ani nemusí speciálně motivovat. Musím ale říci, že to s námi umí. Co by týmu pomohlo, by byly mezinárodní zápasy.

Právě s myšlenkou postupu do evropských pohárů si fanoušci začínají pohrávat. Vy z nich máte velké zkušenosti. Neztratilo by se v nich současné Slovácko?

V evropských pohárech je náročný systém kvalifikace. Při takových zápasech musíte mít i štěstí třeba na los… Navíc si musí sednout forma a všechny věci kolem. Myslím ale, že minimálně prvních dvou kol bychom se bát nemuseli.

Smlouva se Slováckem vám vyprší s koncem sezóny. Budete v kariéře ještě pokračovat a jednáte už o prodloužení smlouvy?

Smlouva mně sice končí, ale už jsme domluvení na pokračování. Domluvili jsme prodloužení o rok a pak se uvidí. Za rok mně sice bude devětatřicet, ale rád bych překonal už vzpomínaný rekord.

Dovedl byste si představit, že byste dohrával kariéru někde jinde než ve Slovácku?

Zůstávají dva kluby. Plzeň a Slovácko. Plzeň už je pro mě asi nereálná, je spíše pro mladší, takže rád zakončím kariéru na Slovácku, kde se cítím velmi dobře. Kdy to bude, určí zdraví a také jestli budu pro tým prospěšný. Nechci být někde jen za zásluhy.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace