Milhaus udržel postupovou naději, teď záleží na Ostravě…

Milhaus udržel postupovou naději, teď záleží na Ostravě…
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 14 / 03 / 2018

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště udolali i Tango a buší na prvoligové brány!

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště jsou jednou nohou ve Varta futsal lize, elitní soutěži v zemi! Postupové oslavy v táboře nováčka druhé ligy odpálí zpráva z VŠB TU Ostrava, která údajně o průnik o patro výš nemá zájem a prvoligovou vstupenku pošle k řece Moravě. Jestli se scénář naplní, napoví nejbližší týdny.
„Ostrava porazila Zlín a soutěž o jediný bodík vyhrála. Ale co máme zprávy, nechtějí postupovat a v takovém případě jsme na řadě. Věřím, že druhé místo je postupové a vedení klubu prvoligovou nabídku neodmítne. Byl by to splněný sen a odměna všem hráčům za fantastickou sezonu,“ svěřil se bezprostředně po sobotním skalpu hodonínského Tanga Jaroslav Hastík, kouč Bazooky.
Když rozhodčí naposled fouknul do píšťalky, stařičká sportovní hala se otřásala v základech. I když její kapacita je pouze 130 lidí, historický okamžik si nenechalo ujít 350 fanoušků! Hvězdou souboje se stal Lukáš Křivánek, autor hattricku. „Tři branky potěší, ale hlavně, že jsme vyhráli a máme šanci postoupit z druhého místa. Na power-play Tanga jsme se pečlivě připravovali a vyplatilo se,“ neskrýval spokojenost dvacetiletý borec, přezdívaný Milhaus. „Byl to jeho zápas, byl nejlepší na hřišti. Postaral se o rozhodující úder za stavu 3:3, čtvrtý gól sám dal a na pátý přihrál,“ smekl trenér Hastík.
Vítězství a možnost postupu do první ligy si užíval i Petr Švancara, který se u futsalových fanoušků zapsal hláškou „Nestřídám, tuším góla“. „Je to neskutečný, už jsem nečekal, že se něčeho podobného ve čtyřiceti letech dožiju. A ještě ve futsalu, který jsem ještě donedávna vůbec neměl rád, ale našli jsme si k sobě cestu a dnes je mi sympatický…,“ usmíval se od ucha k uchu Švancara, který ovládl kanadské bodování týmu, když nasbíral 33 bodů za 16 gólů a 17 asistencí. Ve druhé lize mu patří čtvrté místo.
„Je to hezký, ale kluci dřeli za mě, vždyť jsem se vůbec nevracel. S váhou ale nehodlám cokoliv dělat, mám zkrátka nadváhu a co?“ dodal „Mercedes“.
Jestli si případně zahraje první ligu? Spíš ne. Ale nikdy neříkej nikdy… „Nejvyšší soutěž, to už je příliš velké sousto, jsem soudný. Futsalová kapitola mého života se postupně nejspíš uzavře. Misi jsem ale splnil, moc mě to bavilo. A třeba si někdy zahraju aspoň nějaký domácí zápas,“ nechává si otevřená zadní vrátka Švancara.
Oslavy zatím Bazooka neodpálila. Ještě je brzy.
„Až přijde vytoužená zpráva z Ostravy, hráči určitě něco vymyslí, jsou bezva parta. Já vítězství nad Tangem oslavím jedním pivem. U kluků to bude asi stejné, vždyť většina z nich už zítra hraje fotbalové přípravy,“ připomněl Jaroslav Hastík. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace