Miroslav Soukup: O kádru rozhodneme tento týden

Miroslav Soukup: O kádru rozhodneme tento týden
Uherské Hradiště Sport 22 / 06 / 2010

Co jste naordinoval vašim svěřencům v uplynulém týdnu?

1.FC Slovácko má za sebou druhý týden letní přípravy pod vedením nového kouče Miroslava Soukupa, ve kterém představilo několik adeptů na ligový dres Slovácka, ale také se fanouškům předvedlo v řípravném utkání proti prvoligovému slovenskému celku AS Trenčín
Co jste naordinoval vašim svěřencům v uplynulém týdnu?
Absolvovali jsme to, co jsme měli naplánováno. Vždy je důležité splnit záměr, který si vytýčíte. Uplynulý týden byl o něco snazší, protože nám přálo počasí a nebyla tak extrémní horka, takže se daly zátěže snášet lépe. Pokračovali jsme v nastoleném režimu, kdy trénujeme pořád třífázově. Nedělali jsme ani žádné úlevy v rámci přátelského utkání s Trenčínem. Myslím, že i sobotní modelový zápas za ideálních podmínek splnil to, co jsem od něj očekával. Formy modelových utkání mně vyhovují, mám možnost vyzkoušet velký počet hráčů. Zatížení jednotlivých hráčů je stejné, protože je střídám v různých kombinacích. Úroveň prvních dvou třicetiminutovek byla slušná. Zatím se nám tedy daří naplňovat plán, který jsme si stanovili.
V přípravě se objevili noví hráči . Jak byste je po úvodním týdnu zhodnotil?
Určitě je hodnotit nebudu. Po třech dnech to ani nejde. Samozřejmě jsme ty hráče sem brali s určitým cílem. Za prvé abychom je konfrontovali s našimi hráči a ověřili jejich kvalitu. Někdo vypadá v jiném klubu nějak a v konfrontaci s vlastními hráči to může vyznít jinak.  Proto jim chceme dát nějaký prostor a na to hodnocení bude čas do příštího čtvrtka. To je termín, kdy jsme si řekli, že uděláme nějaké finální rozhodnutí, jak se bude tým dále skládat, o kom budeme jednat vážněji a kdo by odsud odešel. Ve čtvrtek si na to se sportovním úsekem sedneme, zhodnotíme celé etapy hráčů, kteří přišli, a rozhodneme. Do Rakouska na soustředění odjede dvacet dva hráčů a tři brankáři k tomu maximálně a po návratu to trochu zredukujeme o dva hráče.
Takže celá pětice Fleišman, Valenta, Szmek, Kroupa a Saliman tady minimálně do čtvrtka zůstane?
Ano. Jednáme se všemi oddíly, ze kterých přišli, abychom prostor na vyzkoušení měli minimálně týdenní, protože někteří přišli v závěru tohoto týdne. Příští týden máme v pátek volno, díky tomu, že v sobotu hrajeme a v neděli odjíždíme na soustředění. Proto chci, aby do čtvrtka tady zůstali a trénovali s námi. Chceme jim také dát prostor a šanci, aby se ukázali skutečně v tom nejlepším světle a my se podle toho mohli rozhodnout.
Do přípravy se zapojil také egyptský fotbalista Salah Suliman, který je českým fanouškům neznámý. Vy jej však znáte z působení u reprezentační dvacítky Egypta, kde dělal tento fotbalista kapitána. Můžete jej tedy blíže představit?
Ano, byl to kapitán mého egyptského týmu. Hrál na postu libera, či středního záložníka, spíše defenzivnějšího. Znovu ale opakuji. Egyptský fotbal je jiný. Hra je živelnější. Není tak organizovaná. Přesto jsou tam slušně vybavení hráči jak fyzicky, tak i herně. Jak pro nás, tak i pro něj je to dobrá zkušenost, aby viděl, jaké je evropské prostředí, evropský fotbal na klubové úrovni. Pro nás je to zase možnost zjistit, jak takový hráč, z takové země je schopen se adaptovat na podmínky u nás a jestli bychom o něm měli uvažovat teď, anebo třeba za půl roku.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace