Miroslav Soukup zůstává na trenérské lavičce

Miroslav Soukup zůstává na trenérské lavičce
Uherské Hradiště Sport 24 / 05 / 2010

Otazníkem před čtvrtečním setkáním byla pozice trenéra A-mužstva. Posledních pět kol zvládl Miroslav Soukup úspěšně, a tak by bylo velkým překvapením, kdyby jeho místo převzal někdo jiný. „Hlavním trenérem bude Miroslav Soukup. S jeho jmenováním souvisí změna organizační struktury sportovního úseku. Hlavní trenér bude současně šéfem sportovního úseku, odpadne mu funkce šéftrenéra mládeže a dojde k posílení realizačního týmu A-mužstva. Funkce šéftrenéra mládeže bude obsazena samostatným odborníkem. Kapacita odbornosti trenéra Soukupa nebude směřovat výhradně k A -ýmu, ale zasahovat bude celý sportovní úsek. Je to anglický model, který je dnes praktikován třeba ve Spartě. Tento model zajišťuje kontinuitu sportovních procesů v celém klubu,“ představil pozici staronového trenéra A-mužstva ředitel Vladimír Krejčí.
Přestože z kompetence Miroslava Soukupa byla odebrána starost o mládež, neznamená to, že by byla dána mládež ve Slovácku na slepou kolej. „Nechceme, aby se pozice mládeže oslabila, proto chceme oživit místo šéftrenéra mládeže. Udržet mládež na vysoké úrovni, to je jeden z velkých úkolů Slovácka,“ upozorňuje novopečený sportovní manažer a trenér A-týmu Miroslav Soukup. „Důležitá informace je, že všechny tyto změny se budou odehrávat ve stávajícím ekonomickém rámci, tedy všechny tyto změny budou za stejné peníze. Nežijeme ve vzduchoprázdnu a ekonomika klubu  musí být úsporná a racionální,“ přidává Krejčí informaci, která naznačuje, že Slovácko se bude v nejbližších měsících chovat střídmě.

Změny budou výrazné
Hned po skončení sezony začalo vedení Slovácka pracovat na sezóně příští. Zdá se, že prvoligový tým projde opět výraznou hráčskou obměnou, která by se dala nazvat omlazovací řez. Na přestupovou listinu už byli dáni Randa, Formánek, Chmelíček a Nečas, kterému skončilo hostování. Otazník visí nad další čtveřicí. Abrahám, Zelenka, Cleber, Vašek. „U těchto hráčů budeme jak v průběhu dovolené, tak v průběhu přípravného období o jejich angažování u týmu ještě dál jednat. Pokud přijde na tyto hráče nějaká nabídka, tak jsme připraveni jednat o jejich odchodu,“ naznačuje sportovní manažer Miroslav Soukup, že kádr A-týmu může být chudší až o osm hráčů.
Na druhé straně Soukup prozradil, kudy se bude asi ubírat posilování týmu. „Košút splnil i předčil to, co jsme od něj očekávali. Sám jsem si nemyslel, že by nastoupil téměř ve všech utkáních. Proto na něj uplatňujeme opci. Jasným příchodem je i stoper Radek Mezlík, který dosud hrál v Opavě, ale kterého máme zajištěného už od zimy.“ Z hostování se vrací Reinberk a Sládek z Vítkovic a brankář Fryšták z Čáslavi. Do přípravy se zapojí i čtyři až pět dorostenců a klub má jasno, kudy se bude ubírat při posilování klubu zvenčí. „Jasnou preferencí je post levého obránce. Přivést bychom chtěli také jednoho kvalitního záložníka, který by přišel jako výrazný hráč do základu. Za Chmelíčka bychom chtěli přivést také jednoho útočníka. Jasným cílem je, aby noví hráči nahradili ty, kteří odejdou, a výrazně zefektivnili kádr podobně jako v zimě,“ naznačil Miroslav Soukup, jakých změn kádr dozná. Do přípravy by mělo nastoupit 7. června 25 hráčů plus 3 brankáři.

Odcházející hráči očima sportovního ředitele, trenéra
René Formánek
 Je to hráč, který věkem nezapadá do struktury týmu, navíc mu skončila smlouva.
Tomáš Randa
Jestliže chceme přivést levonohého obránce a Randa je jedna z alternativ na levou stranu, tak se nám zvýší tlak Kubáněm na levou i pravou stranu obrany, plus Reinberkem. Randa je hráč, který si za rok neřekl výrazným způsobem o základní sestavu. Navíc věkem je to hráč, který naše požadavky nesplňuje.
Tomáš Abrahám
Výkonnostně šel v závěru nahoru. Je to hráč, který svou morálkou i přístupem je velmi platným hráčem každého týmu, ale tam, kde cítím, že má největší uplatnění, tzn. na pravé straně obrany, máme Kuncla, Kubáně a Reinberka. Abrahám by byl málo vytěžovaný, protože chceme dát prostor mladším, perspektivnějším hráčům s dlouhodobější vizí. Po sportovní stránce je Abrahám hráč, který je obrovským pozitivem v každém týmu. Zejména tréninkovou morálkou.  Z těchto důvodů by tedy v družstvu měl zůstat. Jako sportovní ředitel ale vím, proč to říkám. A to jsou střety těchto funkcí. Jako trenér bych řval a říkal bych: Nedávejte ho pryč! Jako sportovní ředitel si musím říci: Hráč bude dostávat méně šancí, bude méně nastupovat, protože budeme chtít, aby se preferovali mladší, u kterých chceme, aby se prezentovali s dlouhodobější perspektivou.
Petr Vašek
Přišel k nám do role jedničky. Ne jako dvojky. Kdyby Filipko nemohl, tak by Vašek jedničkou byl. Kdyby Vašek další rok seděl jako dvojka za Filipkem, tak si troufnu říci, že po skončení smlouvy budeme ti, co mu zničí kariéru. Vrátí se Fryšták, máme kvalitního gólmana v dorostu, Heču, který se s námi ve větší míře zapojuje. Máme tak prostor za Filipkem dát šanci dvěma mladým gólmanům, kteří by se od něj měli na tréninku učit a  měli by dostávat šanci i v některých zápasech v áčku.
Lukáš Zelenka
Je to specifický hráč, podobný ražením jako Petr Švancara. Lukáš v závěru dokázal, že se dokáže namotivovat a připravit a že když má vůli pracovat pro tým naplno, tak byl velmi platný jak s Boleslaví, tak s Příbramí, kdy zajistil zlatý gól pro Slovácko. Ale! Když pozice sportovního ředitele vezmu průběh celého působení Lukáše ve Slovácku, tak si musím přiznat, že i analyticky měl zápasy, kdy oprávněně střídal. Kdy jeho výkony byly slabé a ne vždycky se dokázal motivovat tak, aby hrál naplno a podal takový výkon, který by byl patřičný k jeho jménu. Proto se nesmíme nechat ovlivnit jedním zápasem, ale zhodnotit toho hráče za celou sezonu.
Aleš Chmelíček
Ode mě dostal šanci,  když jsme s ním mluvili v zimě. Nakonec jsme mu dali šanci na úkor Heska či jiných hráčů. Chmelíčka jsme chtěli podržet a dát mu šanci. Musím říci, že po sportovní i lidské stránce neudělal všechno pro to, aby se šance chytil a zůstal tady i pro další období.
Radim Nečas
Splnil to, co jsme chtěli.  Je logické, že když je tady hráč na hostování, tak nemůže být upřednostňovaný třeba před Svízelou.
Nascimento Cleber
Víme o kvalitách, které má. Ne vždy se ale dokáže přinutit, aby podával výkony, na které má. Velmi dobré výkony tady podával zejména ve druhé lize. V první lize si ale jak u Mazury, tak u mě neřekl svými výkony o to, aby dostával přednost  před jinými a v zápasech hrával. Jedna z věcí je, že když se láme chleba a vy potřebujete od hráčů morálku, tak budete víc věřit Valentovi než Cleberovi. A jestli se jako trenér mám neustále ptát, jestli zahraje, nebo nezahraje, jestli jej to bude bavit, nebo nebude, tak to není  o tom, jestli je dobrý, nebo špatný fotbalista, ale jestli najde vůli bojovat nebo ne. Jestli se někomu nedaří a ještě nemá chuť bojovat, tak pak už nemám žádný důvod, aby v mužstvu byl.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace