Místo bodů řádný nášup

Brno Sport 13 / 04 / 2011

Situace divizních fotbalistů Uh. Brodu byla po posledním kole, ve kterém doma prohráli s Tasovicemi 0:1, špatná. Propadli se totiž na poslední místo v tabulce. Bojovat o body, znamenající záchranu odjeli svěřenci trenéra Blahy do Brna, na hřiště Sparty. Ovšem dopadli jako sedláci u Chlumce. Místo bodů si domů odvezli šestibrankový nášup.
Sparta Brno - Uh. Brod 6:0 (2:0)
I když výsledek na první pohled vypadá hrozivě, situace na hřišti byla trochu odlišná. Hostům sice pro nemoc chyběl kanonýr Faldyna, ale ani tento fakt brodské fotbalisty neomezoval v aktivitě směrem k domácí bráně. První špatná zpráva ovšem přišla už v 10. minutě, kdy musel pro obnovené zranění střídat Richard David. Přesto se Karlu Slintákovi podařilo vstřelit úvodní branku, kterou ovšem rozhodčí pro ofsajd neuznal. Domácí se tak ve 25. minutě po rohu ujali vedení a druhou branku přidali těsně před přestávkou.
Do druhé půlky nastoupili hosté s odhodláním udělat něco s výsledkem. Bojovnost a snaha jim sice nechyběla, ale po chybě uprostřed hřiště a následné ztrátě balonu se domácí v 50. minutě ujali vedení 3:0. Třetí branka hosty nadobro zlomila a bylo jen otázkou času, kdy domácí přidají další. Broďané ve snaze alespoň korigovat nepříznivý stav otevřeli obranu, do které domácí neměli problém s přehledem pronikat a čekat na chyby.
Ve středu čeká fotbalisty Uh. Brodu předehrávané utkání v Třebíči a v sobotu doma od 16 hodin Hodonín.
Uh. Brod: Ondrůšek - Solařík (75. Kostelník), Ligas, Vrága, Kúdela (65. Popela) - Daněk, R. David (15. Hruboš), M. David, Dvořák - P. Lukeš, K. Slinták.