Mistr Evropy je z Hluku! Dušan Tesařík už potřetí vládne starému kontinentu

Mistr Evropy je z Hluku! Dušan Tesařík už potřetí vládne starému kontinentu
Foto: Armwrestling club Hluk  /  Ve finálové bitvě Dušan Tesařík porazil Tapaszka z Rumunska.
Hluk Sport 18 / 05 / 2024

Klobouk dolů! Pákař Dušan Tesařík z Armwrestling clubu Hluk je evropským šampionem! V pořadí už třetí kontinentální titul v kategorii Masters nad 100 kilogramů vybojoval na 33. mistrovství Evropy v Bratislavě. Ale nepřehlédnutelní byli i ostatní členové výpravy zpod hlucké tvrze, kteří přidali další čtyři medaile.

„Bylo to nesmírně těžké, ale je to tam,“ neskrýval radost Tesařík, který tak po evropských titulech z Polska a Řecka zkompletoval zlatý hattrick. V Domu športu v bratislavské čtvrti Nové Mesto se přitom sešla nejsilnější konkurence za poslední roky. Medaile visely hodně vysoko, o čemž se ostatně hlucký borec s přezdívkou Golem přesvědčil na levačku. I když bojoval jako lev, už ve čtvrtfinále mu vystavil stopku Mustafa Altuntas z Turecka, pozdější stříbrný medailista a úřadující vicemistr světa. „Šesté místo je super výsledek, beru jej všemi deseti. Vždyť takovou kvalitu jsem dlouhé roky na závodech nezažil,“ poznamenal Tesařík, který tajně doufal, že se medailového cinknutí dočká na silnější pravačku.

A krůček po krůčku se jeho přání blížilo k realitě, do finále se nakonec probil bez jediné porážky, když ve čtvrtfinále vrátil porážku tureckému šampionovi Altuntasovi a v semifinále skolil Maďara Szantiho.

V bitvě o titul vyzval rumunského reprezentanta Cipriana Tapaszka. „Finále mě stálo spoustu sil, soupeř byl skvělý, ale zlatá medaile je sladkou odměnou,“ usmíval se vyčerpaný Tesařík. Na jeho vystoupení navázali i další borci ze Slovácka.

Nestárnoucí Jaroslav Štůsek pod Bratislavským hradem v kategorii Senior grand masters do 90 kilogramů bral na levačku stříbro a na pravačku bronz. S prázdnou se domů nevraceli ani sourozenci Ester a Šimon Polákovi, kteří rozšířili rodinnou sbírku o bronzový double z kategorie juniorů do 23 let ve váhové kategorii do 60, respektive 80 kilogramů. Václav Vaculovič bojoval v nabité kategorii seniorů do 110 kilogramů, na levačku skončil sedmý a na pravačku čtvrtý. „Opět jsme ukázali, že patříme do absolutní špičky, ať už zásluhou zkušených opor nebo dravého mládí. A to jsme ještě určitě neřekli poslední slovo, a to nejen v Evropě,“ je přesvědčený šéf hluckého Armwrestling clubu.

Tagy článku

TOPlist